problemova install

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.03.2006 | 21:05
milan   Návštevník
Cau,ludia normalne prvy krat instalujem programy.Dal som v shelle ./configure, zacalo to install a potom to seklo a napisalo "no acceptable c compiler found in $PATH" a potom - for more details see config.log, ktorý ked dam zobrazit mi napise ze tam nemam pristup.Skusal som sa prihlasit aj ako root ale to same...kde je prosim vas chyba...som uplna lama takze budem vdacny za kazdu radu.dik Inak robi to pri kazdom programe.
    • Re: problemova install 23.03.2006 | 13:48
      Mircoman   Návštevník
      Nainštaluj si vývojove baličky gcc, cpp a ostatne potrebne na uspešne skompilovanie zdrojoveho kodu.
    • Re: problemova install 23.03.2006 | 17:36
      vec   Návštevník
      Ech instalovat kazdu srandu kompilovanim a riesit dependencies, to bude makacka. Co tak skusit package manager tvojej distribucie na instalovanie programov?
    • Re: problemova install 23.03.2006 | 21:05
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. Najprv si skus na nejakom vlastnom hello world programe rozchodit gcc kompilator. Potom tie *-devel balicky nainstalovat a potom nainstalovat konfiguracne nastroje (automake, make, aclocal, libtool, ...) a malo by ti to ist... Tiez asembler (as) a linker. Manualove stranky horeuvedenych programov, man gcc, ... dvh