distribucia s okamzitym zvukom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.04.2006 | 19:04
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ahoj ahoj. zas a zas otravujem :) ani na 1500 pokusov sa mi nepodarilo na suse nahodit kodeky, aby prehravalo videa a mp3... bol u mna aj sudruh unix (makac do linuxu) a ani jemu sa to nepodarilo... ake existuju distribucie, ktore okamzite podporuju formaty mp3 a wmv? viem ze to ide v mandrive ale chcel by som skusit aj daco dalsie... uprednostnujem KDE... dakujem
    • Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 10:54
      orsoone   Návštevník
      zalezi ci si pripojeny na internet, ak nie tak asi suse v krabcovej verzii a mandriva. Pokial si pripojeny na internet tak nevahaj a nainstaluj si ubuntu alebo kubuntu, jednoduchsiu instalaciu kodekov som nezazil, stiahnes si skript automatix a tam si zaklikas vsetko co potrebujes, ak chces zamailuj na orsoone@azet.sk rad poradim.
      • Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 13:18
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        tak tak, daj si kubuntu, i ked nie len kvoli tym mp3 :)
        • Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 13:34
          m0d0r   Návštevník
          blbuntu :) hehe // ani na 1500 pokusov // tolko si ich urcite nerobil ;D // bol u mna aj sudruh unix // asi to velky sudruh nebol ;D
          • Re: Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 13:46
            kiub   Návštevník
            Sak v Suse ti staci cez yast stiahnut multimedia option pack .
      • Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 19:14
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        kubuntu aj ubuntu som mal... bleeeeeee a samozrejme ze mam net ked davam tolko divnych otazok :)
    • Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 16:15
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      Slackware 10.2 mp3 urcite, s wmv som si nie celkom isty, ale malo by ist minimalne v tom prehravaci, co je v KDE.
      • Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 18:54
        poskakujuca lama   Návštevník
        co ty okamzite podporuje tak to je vela distro skus napr. aurox inak v suse sa to da lahko urobit
    • Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 20:33
      f0f0   Návštevník
      inac takuto otazku moze polozit iba Hoferek... ;)
      • Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 21:02
        WlaSaTy   Návštevník
        co keby sme mu odpovedali vsetci svorne: gentoo aspon by sa nieco naucil. v poslednej dobe je viac ako moc upreny na suse a nevie s nim pohnut. ps.: u mna na gentoo funguju filmy a hudba bez najmensieho problemu. je pravda ze nemam najnovsie vydoblytky zvane wmv, ale ajtak sa to pouziva najme na kodovanie ukazok p. standardne formaty vcd/svcd/dvd/divx-xvid funguju bez najmensiho problemu. prehravanie mp3/ogg tiez.
      • Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 21:30
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        Ja jeden tay pa-system poznam a vidim, ze ho Stano pouziva. Ked je pohodlny, preco pri nom nezostane?
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 21:32
      Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
      pclinuxos 0.92, nic netreba doinstalovat ..., vsetko tam uz je, len na mojom pc(duron750, 256ram) je to dost pomale ...
      • Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 21:49
        Ykso   Návštevník
        mozno ze som divny ale mna by to uz nebavilo take jednoduche a rychle vseho instalovanie, mna to normalne bavi ked mam cas prezerat fora,pytat sa a mat radost z kazdej urobenej veci vo fc.
        • Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 21:59
          Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
          ked mas kopec casu, preco nie, kto chce prejst na lin z win aby ho to velmi nebolelo, pre toho je to dobre, myslim jednoducho a rychlo nainstalovane ..., len keby mi to neslo tak pomaly ... aj ked clovek(to ako ja xixi) chce vyskusat zenwalk a desktopBSD a tam sa uz nastavovaniu asi uplne nevyhne ...
        • Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 22:00
          joe   Návštevník
          PCLinuxOS - jednoznacne. Mam ho od oktobra minuleho roku a este som needitoval ani jeden konfiguracny subor - jednoducho nebolo treba - a to uz mam v poradi stvrtu verziu kernelu. Vsetko sa instaluje z repository cez synaptic bez problemov. Uz samotne LiveCD ti prehra format aky len chces - vratane audio a video formatov od MS, Apple, RealPlayer...
    • Re: distribucia s okamzitym zvukom 06.04.2006 | 23:07
      slackware   Návštevník
      je to kterakoli distribuce.. ja to delam takto: stahnu si mplayer+ nejnovejsi kodeky (mplayer kompiluju) a kodeky jen rozbalim (nejcasteji) do /usr/lib/win32 a v prehravacich jen zadas cestu , kde mas kodeky (pokud si je uz samy nenasely) ps: nevim sice , jestli se to tak ma delat, ale funguje to :))
      • Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 07.04.2006 | 16:36
        Tomáš Hanzel   Návštevník
        Mplayer a najnovšie kodeky (smola v SuSE hneď nepôjdu..). Neverím že si to skúšal ani 100 krát. Neverím že tam bol guru Linux (ja som obyčajný používatel a podla jasného jedného návodu (návod všade prístupný) som to spravil!) A to nemám doma net. Všetko čo som spravil som stiahol dva súbory. Lame knižnicu na mp3 a xine engine. A stopercent to pôjde. Tak prosím čítajte dôkladne manuály či rady niekym odskúšané predtým ako poviete poviete že to na 1500krát nepôjde. Ja sa asi nahnevám a spravím jednoduchý manuál ako rozbehať V SuSE 10.x mp3 a video pre tých ktorý nemajú net. Tí ktorý majú nech kukajú na nete vyšlo sto ale rovnakých návodov ktoré šli! POTOM ti už aj MPLAYER a ESSENTIAL bude na niečo. S pozdravom do zvuku a videa Tomáš Hanzel
        • Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 08.04.2006 | 14:34
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ja sa z vas vsetkych zblaznim... no mam susecko eval... a aj ked kompilujem tak neuspesne - furt daco chyba... ked chybajuce hluposti doinstalujem, tak to hazde dalsie chyby... asi nahodim mandrivu :D fedora 5 ma vobec nechytila, slackware nemam doma (a nie je verzia na dvd) :( gentoo som doma mal, ale tak bal som sa ze si odpalim pri textovej instalacii windows disky
          • Re: Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 08.04.2006 | 14:52
            Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
            Zostan pri mandrive. Nauc sa stym poriadne robit (tym nemyslim v mcc nastavovat system, tym myslim konfiguraky), nauc sa riesit zavislosti, nauc sa citat configure logy a hladat chyby. Za ten cas kym sa to naucis mozes pocuvat mp3, lebo tie v mandrive idu v pohode. Potom prejdi na drsnejsie distro. Nie ty menis distra ako ponozky a ani v jednom nevies poriadne robit nic. Takym stylom sa ani nic nenaucis.
            cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
            • Re: Re: Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 08.04.2006 | 15:21
              f0f0   Návštevník
              nech prejde na distribuciu WXP... ta ide vpohode :)
              • distribucia s okamzitym zvukom 08.04.2006 | 18:33
                Avatar Linux Mint 18  Návštevník
                • Príspevok bol vymazaný.
                • Re: distribucia s okamzitym zvukom 08.04.2006 | 19:04
                  WlaSaTz   Návštevník
                  toto si neodpustim. keby to (xp) nainstaloval mne, tak by som mu aj zaplatil. Atilla, nechcel by si sa na to pozriet? to by musela byt sranda ;-)
          • Re: Re: Re: Re: distribucia s okamzitym zvukom 08.04.2006 | 18:30
            slackware m   Návštevník
            Nevim co vsichni na tom suse a mandrive vidite, me osobne vubec neucarovali, protoze jsou pro me moc slozite (v xorg.conf _suseho se vubec nevyznam a stracet cas s temi omalovankami se mi rozhodne nechce) jen se vzdy divim, jak je to vychvalovano a doporucovano zacatecnikum , to je pak jasne, ze je to odradi, kdyz jim ledasco nefunguje a nevedi jak na to. Zacatecnikum jedine debian, nebo slackware a vubec neni pravda, ze je slozita instalace, staci umet trosku anglicky a ono to jde, jenze ti co vyrostli na win. uz nectou a autonaticky jen klikaji a v te zbrklosti nastavaji problemy. Kdyz nekdo holt chce prejit, musi se taky hodne (a predevsim sam) ucit. _uz na me nereagujte, protoze z toho bude flame