WIFI certifikat a LINUX

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.04.2006 | 14:08
Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
Mam taky problem.V skole som si dal nainstalovat certifikat k pripojeniu na akademicku siet cez wifi. No, ale povedali mi ze v linuxe sa nepripojim, vraj je to komplikovane (skor si myslim ze to nevedia alebo je to len neochota pomoct z ich strany). Mne je internet vo win takmer na nic, neviete mi poradit ci sa da ten certifikat co mam naistalovany nejak pouzit v linuxe? Wifi v lin mi funuje, cez ndiswrapper, mam aj kwifimanager,potrebujem len ten wep kluc ci co. Vdaka za kazdu radu.
    • Re: WIFI certifikat a LINUX 06.04.2006 | 13:35
      m0d0r   Návštevník
      definuj pls co to znamena certifikat ?:)
      • Re: Re: WIFI certifikat a LINUX 06.04.2006 | 14:39
        Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
        ked sa pripajas vo win na bezdrotovu siet, ktora je zabezpecena(kryptovana), tak ten, kto ti dava povolenie aby si sa k nej pripojil, vygeneruje nejaky certifikat, a napriklad s usb klucom sa pichne na moj notebook a "nainstaluje" ho. Ked napriklad v Exploreri pojdem na Nastroje>Moznosti siete>Obsah .. tak tam su aj tie certifikaty. Podla toho co tam je sa da napriklad exportovat do nejakeho suboru bud 1. Binarny X.509 s kodovanim DER (.cer) 2. X509 s kodovanim Base-64 (.cer) 3. Certifikaty typu Cryptographic Message Syntax - PKCS #7 (.p7b) Ide mi o to, ze ked sa v linuxe chcem napojit na tu siet, napise ze nemam spravny WEP kluc.
        • Re: Re: Re: WIFI certifikat a LINUX 06.04.2006 | 16:11
          Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
          podla mna by ten .cer subor mal v najjednoduchsom pripade obsahovat v nejakom plain formate (base64 encoded) samotny WEP kluc, ktorym staci nakrmit iwconfig (man iwconfig) a potom to pojde :) je kravina, ze sa neda dostat na zaWEPovanu siet, nakolko sa to podarilo kamosovy, ktory videl linux dohromady slabych 24 hodin v Ubuntu. Mne sa to v slackware nepodarilo, lebo som na to nemal dostatok casu...
    • Re: WIFI certifikat a LINUX 06.04.2006 | 16:05
      LuCKy   Návštevník
      Kedze pouzivas ndiswrapper, urcite mas nainstalovany balik wireless-tools, takze v konzole (radsej ako root) skus zadat prikaz "man iwconfig" a myslim, ze tam je aj nieco ohladne certifikatov, ale nie som si tym isty. :o) -LuCKy-
      • Re: Re: WIFI certifikat a LINUX 07.04.2006 | 23:21
        petulik   Návštevník
        z toho certifikatu som vytiahol 3 HEX udaje, nejaky odtlacok prsta, verejny kluc a este nejaky kluc, vsetky som skusil dat ako wep, no nesiel ma pripojit ani na jeden...
        • Re: Re: Re: WIFI certifikat a LINUX 07.04.2006 | 23:27
          petulik   Návštevník
          inac ten certifikat mi vzalo aj KDE, a ulozilo si ho medzi ostatne certifikaty. No ani to nepomohlo... Google zatial neporadil... ludia please ak niekto vie poradte
          • Re: Re: Re: Re: WIFI certifikat a LINUX 08.04.2006 | 18:46
            ferjo   Návštevník
            Musi to ist. Lebo ,ked ja skanujem wifi siete ,tak zobrazi aj popis siete a pri niektorych zobrazi zamok a je tam napisane ze wep-key. A ked konfigurujes siet ,tak tam predsa je aj moznost use-wep.
            • Re: Re: Re: Re: Re: WIFI certifikat a LINUX 10.04.2006 | 14:08
              petulik   Návštevník
              a co prosim ta pouzivas? KWifiManager? Asi nie vsak :)