ubuntu 5.10 za 6.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.04.2006 | 21:53
tino   Návštevník
Caffte, viete mi niektoporadit? Mam ubuntu 5.10 a ak by som si chcel dam 6.04, musim vsetok soft opat stahovat z netu? Alebo sa to da aj nejako inac. Mam totiz pomaly net. Ako dlho sa vlastne da pouzivat ubuntu 5.10?
    • Re: ubuntu 5.10 za 6.04 09.04.2006 | 20:07
      Pepo   Návštevník
      5.10 sa dá používať neobmedzene :-)
      • Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.04 09.04.2006 | 21:13
        f0f0   Návštevník
        on sa asi pytal dokedy bude pren podpora (updaty)...
        • Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.04 09.04.2006 | 21:31
          macbeth   Návštevník
          5,10 ma myslim updaty tusim rok, alebo rok a pol, od vydania novsej verzie ale niesom si presne isty, a 6,06 bude mat updaty 24 mesiacov, ,,,, nemusis sa nikam ponahlat,, ja tiez este chvilku ostanem pri mojej 5,10
        • Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.04 09.04.2006 | 22:26
          Pepo   Návštevník
          Ano, ja som bol trocha ironicky... Za tou 6.06 sas fakt netreba ponahlat, uz som skusal, ale ziadny prevrat sa asi nekona, aspon nie na testovacej verzii. Ale klobuk dole, na Ubuntu si moja rodinka zvykla za par minut. A ze okna su navykove :-)))
    • Re: ubuntu 5.10 za 6.04 09.04.2006 | 21:29
      Laco   Návštevník
      radsej si pekne pockaj na plnu verziu 6.06 ktora vyjde 1.6... sucasne alfa verzie ese podliehaju intenzivnemu doladovaniu a verzia 5.10 je stale super...
      • Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.04 18.04.2006 | 21:08
        tino   Návštevník
        no som tu po dlhsej dobe. Mal som na mysli to, ze ked by som si raz niekedy, chcel dat novsie ubuntu, ci to mozem spravit nejako tak, aby som tie vsetky programy nemusel opat stahovat. Mam totiz pomaly net a dlho to trva. Kedze vsetko pre ubuntu treba stahovat z netu.
        • Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.04 19.04.2006 | 00:21
          Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
          daj si poslať ubuntu cd a upgradni z cd. tak som upgradoval ja z hoary na breezy, šlo to bez problémov
        • Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 00:54
          Laco   Návštevník
          nuz domnievam sa ze to bude trosku problem, lebo nastavajuca verzia 6.06 bude v mnohych smeroch odlisna...bude tam gnome 2.14.1, zalozene na novej platforme gstreamer 0.10, takze multimedia. mplayer a ine prehravace, kodeky ci pluginy co mas by nemuseli prezit upgrade :-( takisto ako stary Firefox z 1.0.7 na 1.5.01, mozno 02 bude kapanek boliet, v zavistlosti od toho ake mas skiny a rozsirenia ktore asi na novej verzii nepoficia...aj gimp a openoffice bude novy, ale tu problem nevidim...v kazdom pripade nova instalacia - upgrade nie...
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 00:57
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            imho hlupost
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 16:18
              Laco   Návštevník
              milujem linuxovych "odbornikov" co sa zacinaju vety skratkou imho :-) co pekne my este povies ?
          • Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 15:26
            Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
            toto nie je windows, ktorý musíš reštartovať pri zmene IP adresy z ubuntu faq: Once I have installed Ubuntu, will I be able to upgrade to the next release? We fully support upgrades from one release to the next. For example, if you installed 4.10 (Warty Warthog), you will be able to upgrade to 5.04 (Hoary Hedgehog) and from 5.04 (Hoary Hedgehog) to 5.10 (Breezy Badger), and so forth in perpetuity. Note that this does not necessarily extend to certain situations involving unsupported software, such as packages in the Universe repository, or software which you obtained from a third-party source. Therefore if you install such packages please be aware that you have to track the security implications of it as it is outside of the distribution. To do this you sign up to a security announcement list for the software you run that is not from within your distribution. The latest document on this is here: Upgrade for 5.10
            • Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 16:16
              Laco   Návštevník
              to je sidce pekne, ano upgrade samotneho OS ako takeho pojde bezbolestne...ale firefox zablokuje vsetky temy a rozsirenia nekompatiblne s novou verziou 1.5 a to je fakt...a za plnu funkcnost multimedii by som ruku do ohna nedal, alebo ty snad ano ? nezabudaj ze sa tu bavime o linuxe, nie windows kde vsetko slape jak po masle..
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 17:09
                Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
                firefox pri spúšťaní skontroluje, či máš nejaké rozšírenia ktoré s ním nefungujú a ak áno, tak skontroluje či sa nedajú upgradovať aby s ním fungovali. ak nie, tak ich zablokuje. a čo by si vyriešil preinštalovaním ubuntu? nebodaj by zrazu boli všetky rozšírenia kompatibilné s fx1.5? pochybujem že by mi to znefunkčnilo gstreamer, maximálne by ho to mohlo neupgradnúť a ručné upgradnutie je práca asi na dve minúty vo windowse všetko šlape ako po masle, to je pravda. len netreba nič inštalovať, netreba sa pripojiť na internet a taký mesiac by ti mal fungovať ako-tak bez problémov
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 17:48
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                >>windows kde vsetko slape jak po masle<< LOL. taky som este nevidel :)))
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.06 19.04.2006 | 21:39
                  Laco   Návštevník
                  Sidce neviem na com sa rehoces ale viem o com hovorim a stojim si za tym...Ked chces mudrovat na tema bezpecnost, tak ta uz lezi niekde medzi stolickou a klavesnicou a s OS az tak vela nema spolocne ako by si si myslel a aj taky linux je deravy jak emental a co je horsie niektore bugy su az smiesne...ako napr. uzasny Yast v Suse a jeho mrznutie, alebo Sax2 atd. A to byt ze vraj entreprise distribucia :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ubuntu 5.10 za 6.0 19.04.2006 | 21:53
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    a stabilita nie je podstatna? ja si stojim za tym co som napisal. mam kamosa co pravidelne obnovuje ciste XP zo zalohy (minimalne raz za mesiac) SuSE som nevidel snad od 6.4, a nechyba mi. Novell im asi na kvalite nepridal :))
                    Debian. apt-get into it…