wine

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.04.2006 | 00:27
bublifuk   Návštevník
Potreboval by som nainstalovat WINovsku aplikaciu /samozrejme legalne zakupenu/ a rozbehat ju pod WINE. Ked spustim instalator /setup.exe/ cez Wine ako sa bude spravat?? Rozpozna file system, ci budem musiet mat aj NTFS, alebo iny Wind file system?? mozem mu zadat miesto instalacie /opt/... Co spravi ked instalator sa bude snazit menit registre?? nainstaluje vobec soft?? Viete mi poradit??
    • Re: wine 12.04.2006 | 17:01
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak mas aj windows, tak to skus nainstalovat cez windows a cez linux potom iba spustis program.exe velmi by pomohol nazov programu
      • WINE 12.04.2006 | 18:29
        bublifuk   Návštevník
        ja som sa prave chcel vyhnut tomu, aby som musel istalovat Windows, Kedze sme sa rozhodli migrovat na Linux vo firme... ale tusim jedno PC bude musiet zostat XPckove. Linux nie je liekom na vsetko :o))
      • Re: Re: wine 12.04.2006 | 18:29
        Avatar Linux Mint 18  Návštevník
        • Príspevok bol vymazaný.
        • Re: Re: Re: wine 13.04.2006 | 11:12
          bublifuk   Návštevník
          nie autocad___ ale MS Project
          • Re: Re: Re: Re: wine 13.04.2006 | 11:34
            Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
            Ak si dobre pamatam tak M$ Project by mal byt sucastou M$ OFFICE. Ten ide pod Wine nainstalovat f poho (sam som skusal 2000pro).
            Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: wine 13.04.2006 | 11:41
              bublifuk   Návštevník
              1. Nie je sucastou office. Ale to by nemal byt problem... je podobne sa spravajuci. 2. Je treba ho mat nainstalovany pod WIN a len spustat cez Wine?... to by znamenalo, ze musim kupit licenciu WINXP... 3. Ak sa da priamo nainstalovat cez Wine> Spustim teda instalacny program pod wine... spyta sa ma kam ho mam nainstalovat... ponukne standardne "C:/ProgramFiles/..." ked mu zmenim na "/opt/...." zacne nieco robit, ale zblbne, pusti do sveta par hlasok o tom ze mu neda zapisovat do registrov, ako nemoze vytvorit executable... a skonci... Ako si instaloval Office?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: wine 13.04.2006 | 11:47
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                Hm uz som navod na 2000 nenasiel, ale mam navod na offize XP. pozri >http://appdb.winehq.org/appview.php?versionId=3514
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wine 13.04.2006 | 12:50
                  bublifuk   Návštevník
                  oki, to je sice fajn, ale ako ho nainstalujem? Postup pri instalacii v XP je ze spustim Setup.exe... on si spravi potrebne upravy v registroch, porozhadzuje fajly kde potrebuje... a este neviemake gatesoviny...a je spustitelny... a v linuxe ked ho spustim... prd... vid moj predchadzajuci verš...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wine 15.04.2006 | 20:22
                    Avatar marco23 Debian-MANDRAKE-MANDRIVA  Používateľ
                    neviem ako vam ale mne ani office 2000 pod wine nechce ist.. teraz som nasiel ze by bolo dobre spustit to pod CrosOwer... tern podporune vela programov list mas na http://www.codeweavers.com/products/cxoffice/supported_apps/ problem je len ten ze nieje free ak sa niekomu podarilo nainstalovat office 2000 priamo pod wine mohol by hodit radu ako :)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wine 16.04.2006 | 00:27
                    Danone   Návštevník
                    wine setup.exe Treba mat ale najskor nakonfigurovany wine, napr. cez winecfg.