Gentoo a offline aktulaizácia portage stromu

Sekcia: Konfigurácia 15.04.2006 | 18:36
Avatar Izidor Matušov Archlinux  Používateľ
Na mojom kompe, ktorý je pripojený k ineternetu cez dial-up (viac-menej je nemožné stiahnuť čokoľvek), mám nainštalované Gentoo. Chcel by som sa spýtať, ako by som si mohol aktualizovať môj portage strom bez toho, aby som musel na tom kompe niečo sťahovať. Predstavujem si to nejako takto: 1, spustím príkaz, ktorý mi vypíše aké súbory potrebuje a kde ich môžem stiahnuť (proste zoznam URL, na ktorých nájdem balíky...) 2, v škole si ich v pohode stiahnem a domov donesiem na nejakom médiu -> napríklad na USB kľúči 3, nakopírujem ich do nejakého adresára 4, spustím aktualizáciu portage s určitým parametrom a ono mi to zaktualizuje portage Neviem ako mám spraviť krok 1, 3 a 4... Poznámka: U mňa prebieha inštalácia nejakého programu nasledovne: (určitý príklad) 1, spustím emerge NÁZOV_PROGRAMU --fetchonly --pretend 2>&1 | cut -f1 -d ' '| egrep 'ftp://|http://' > zoznam.txt 2, v škole si stiahnem adresy zo zoznam.txt a donesiem domov 3, súbory nakopírujem do /usr/portage/distfiles 4, spustím emerge NÁZOV_PORGRAMU Viete mi pomôcť?
    • Re: Gentoo a offline aktulaizácia portage stromu 15.04.2006 | 09:40
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Snapshoty z portage stromu najdes na mirroroch. Osobne preferujem tento. Stiahnes si od tial subor .tar.bz2 a doma ho rozbalis do /usr/portage/. Mylsim, ze by to malo fungovat.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Gentoo a offline aktulaizácia portage stro 15.04.2006 | 16:12
        m0d0r   Návštevník
        sak mame slovensky mirror :)
        • Re: Re: Re: Gentoo a offline aktulaizácia portage 15.04.2006 | 17:32
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          to je sice pekne, ale mne net zacina v Nemecku :).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo a offline aktulaizácia port 15.04.2006 | 18:36
            m0d0r   Návštevník
            hmmmmm ;D ;D ;D ;D to je pre mna dost divne ale ukoncime to ;D