Pustanie videosuborov z netu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.05.2006 | 23:23
pali   Návštevník
Dobry....chcem sa opytat ako sa da spojazdnit pustanie videa priamo z netu...ako priklad by som uviedol www.ta3.com zive vysielanie...vypise mi moznost stiahnut plugin windows media player ale ten asi na linuxe fungovat nebude...co s tym mozem urobit?
    • Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 15:37
      Laco   Návštevník
      tak na toto rychlo zabudni :-) jeden z dovodom preco nemozem mat linux ako primarny desktop su prave tieto veci....
      • Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 15:40
        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
        ako je problem si nainstalovat mplayer a mplayerplug-in?:)
        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 16:13
          akojawindowsnemamrad   Návštevník
          aku distribuciu pouzivas_? na viriesenie problemu potrebujes mplayer a jeho plgin do browsera mplayerplug-in a pojde ti vsetko alebo gxine a a jeho plugin do browsera ja mam obydve
          • Re: Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 17:42
            pali   Návštevník
            no mam mandrivu free 2006 ...no nevem ci je problem s tym pluginom ...ale problem je z mplayerom...taze potrebujem mplayer?oki..to uz si najdem niekde vo fore...dikes....
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 18:10
              Avatar Linux Mint 18  Návštevník
              • Príspevok bol vymazaný.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z ne 15.04.2006 | 18:14
                Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                preco nie Konqueror? :)
                Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 18:29
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ide to niekomu aj v opere? a bohuzial ani v mozille mi nenacitalo ta3 vysielanie
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 18:47
            Avatar Linux Mint 18  Návštevník
            • Príspevok bol vymazaný.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 19:06
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              opera podporuje mozilla pluginy, no tento nenasla. KDE nepouzivam, takze vsetko co zacina na K tiez nie. ale ani konqueror nenasiel mplayer-plugin, hoci cestu ma nastavenu spravne :/
              Debian. apt-get into it…
              • Pustanie videosuborov z netu 15.04.2006 | 19:42
                Avatar Linux Mint 18  Návštevník
                • Príspevok bol vymazaný.
                • OOO open source shit 15.04.2006 | 20:10
                  Laco   Návštevník
                  mplayer plugin pojde vyhradne v mozille...konqueror je velmi dobry, rychly, super integrovany do kde ale na multimedia je to shit...kaffeine plugin but neide alebo zhodi browser, cest vynimkam... aj ked sa konqueror a opera tvaria "akoze" podporuju mozilla pluginy, mplayer plugin pojde len v mozille, mozno nejakym krkolomnym hackovanim aj v opere, ale konqueror akurat tak pozna flash a javu :-( ta3 mi islo len v v suse 10 v kde/firefoxe, ale v ubuntu v gnome/firefoxe si neskrtne...podobne aj markiza live vysielanie a milion dalsich... takisto realmedia neidu vsetky, alebo len ciastocne, ci uz mate mplayer plugin, alebo realplayer pre linux, su to len same problemy a mediaplayer connectivity pre firefox moc nepomoze... skuste niekdo napr. www.scifi.com/battlestar/ ci vam to ide... toto su veci co ma najviac mrzia v linuxe, nic tu neide poriadne...az konecne tie kodeky a pluginy vychytaju za 2-3 roky mozno si dam nejake distro ako primarny desktop spolu s finalnym xgl, ale zatial sa bez tychto veci nemienim zaobist.......gatez rulez :-)
                  • Re: OOO open source shit 15.04.2006 | 20:22
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    ako mne to v opere islo
                    Debian. apt-get into it…
                  • Re: OOO open source shit 15.04.2006 | 21:23
                    Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                    kmplayer plugin ide v konquerori super. Osobne pouzivam kombinaciu firefox32+mozilla-mplayer-plugin a tiez funguje super. Hm, Xgl pouzivam tiez bez problemov :) (no momentalne nie, lebo to ma nejaky BUG s 64bit a nemam moc naladu to riesit, ale tak Xgl je alfa software :).
                    Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                    • Re: Re: OOO open source shit 15.04.2006 | 21:50
                      Laco   Návštevník
                      dik za tip....KMplayer o tom pocujem prvy raz a vyzera to slubne! KURVA tieto veci by mali byt viac propagovane! Jak sa ma potom linux dotiahnut na gatesa ked o tom nevie ani kristus...
                  • Re: OOO open source shit 15.04.2006 | 21:38
                    ladin   Návštevník
                    Tak tebou uváděná adresa www.scifi.com/battlestar/ mi ve Firefoxu s Mplayer pluginem jde uplne v pohodě. Problem je opět mezi židlí a klávesnicí...
                    • Re: Re: OOO open source shit 15.04.2006 | 21:44
                      Laco   Návštevník
                      vyskusaj kliknut na "watch the season one finale" pokial ti toto slape tak neviem...a chyba nebude medzi stolickou a klavesnicou, ale na hdd :-) ake mas distro ? verziu mplayeru atd... ja som mal vsetko najnovsie, mplayer, mplayer-plugin3.21, w32kodeky, xine...atd. a slapalo mi to iba raz v suse10/kde/firefox/realplayer10 nainstalovany....ale sekalo alebo kostickovalo to obraz a len obcas sa to rozbehlo, alebo bol zvuk skresleny....a to mam dsl 1024 a ubuntu detto :-(
                      • Re: Re: Re: OOO open source shit 17.04.2006 | 19:43
                        akojawindowsneznasam   Návštevník
                        ja mam SUSE 10.0 Eval a mplayerplug-in + gxine +ostatne ktore tam mam mi ide v vsetkom aj konquerore aj mozille aj firefoxovi aj v opere so ziadnym videom na nete nemal som problem ked som v suse v ktorom som si doistaloval pluginov plnu rit ak chces laco poslem ti vypisi z prehladacov ak by si nevedel tak ten vypis uvidis ak mapises do mozilli a firefoxe aj v opere: about:plugin
                        • OOOooooo 17.04.2006 | 19:59
                          Laco   Návštevník
                          ja si uz pekne krasne pockam na 10.1 + gnome + xgl :-) dufam ze to tu budu mat v obchode do 24 hod. sidce by som to mohol stiahnut 1cd/80min, ale to sa mi nechce a nemam istotu ze bude sediet md5 :-( kazdopadne som 10.0 velkym oblukom smaril do kosa a uz ten odpad nechcem ani vidiet. len dufam ze v 10.1 gnome neodflaknu a ten postraty yast bude uz konecne fungovat tak jak ma a nie mrznut, ci uz pri aktualizacii alebo refreshi cerstvo pridanych instalacnych zdrojov...
        • Re: Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 10.05.2006 | 23:23
          Shade   Návštevník
          Ja napr. používam Mandrivu06, mplayer a mam aj FF ale neviem do neho hodiť ten plugin. kde sa dá ten plugin zohnať a ako ho mám nainštalovať??
    • Re: Pustanie videosuborov z netu 18.04.2006 | 15:28
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      ak máš Firefox tak sa pozri do about:plugins (ak Operu tak afaik opera:plugins) či máš potrebné pluginy.
      • Re: Re: Pustanie videosuborov z netu 19.04.2006 | 19:29
        Avatar Linux Mint 18  Návštevník
        • Príspevok bol vymazaný.