Winex a CVS kompilacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.04.2006 | 23:23
Mircoman   Návštevník
Dobry Vecer. Skompiloval som si bez problemou cedegu s cvs a po zadani prikazu wine mi napise spravu ze nemoze najst libntdll.so, co bude asi tim ze treba pridat kniznice pridat pomocou ldconfig lenze ja neviem ako na to skusal som si vytvorit ld.so,conf a pridat do neho riadok LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/lib/ pretoze v nom mam tie kniznice. Ani sa ma nepitajte co ma napadlo napisat LD_LIBRARY_PATH=/usr/local/lib/ absolutne nemam ponatia videl som to v man-e. Potom som zadal prikaz ldconfig -f /etc/ld.so.conf a napisalo mi ze ldconf: /usr/local/lib is not a known library type co je v preklade ldconf: /usr/local/lib nie je znamym typom kniznice neviete co mam robit. Este mam kubuntu ak to pomoze.
    • Re: Winex a CVS kompilacia 17.04.2006 | 22:03
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. do /etc/ld.so.conf staci pridat cestu, nie premenna=cesta teda v kazdom riadku bude jedna cesta, napr: /usr/X11R6/lib /usr/local/lib a potom samozrejme spustit ten ldconfig, subor specifikovat nemusis, pouzije sa /etc/ld.so.conf: # ldconfig # .. vsetko ok, nic nevypisal pre istotu este ci si nieco nezabudol: # ldd `which TenTvojProgram` | grep "not found" # .. vsetko ok, nic nevypisalo dvh
    • Re: Winex a CVS kompilacia 17.04.2006 | 22:16
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Ahoj. do /etc/ld.so.conf staci pridat cestu, nie premenna=cesta teda v kazdom riadku bude jedna cesta, napr: /usr/X11R6/lib /usr/local/lib a potom samozrejme spustit ten ldconfig, subor specifikovat nemusis, pouzije sa /etc/ld.so.conf: # ldconfig # .. vsetko ok, nic nevypisal pre istotu este ci si nieco nezabudol: # ldd `which TenTvojProgram` | grep "not found" # .. vsetko ok, nic nevypisalo dvh
      • Re: Re: Winex a CVS kompilacia 17.04.2006 | 23:23
        Mircoman   Návštevník
        Super funguje to diki.