Zenwalk, xfce a nastavenia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.05.2006 | 00:04
Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
Nainstaloval som si Zenwalk. Xfce je velmi pekne :-), aj rychle. Ale ked som pridaval jednu polozku do panela(neviem presne co to bolo), tak mi zmizli oba panely a teraz neviem, kde a co nastavit, aby som ich oba opat dostal na plochu..., predtym som si tam pridal uz nejake polozky a vsetko v pohode... Dalej, kde sa nastavuje klavesnica? Lebo to nastavenie, co sa nachadza v menu mi nepomohlo, nemam tam makcenove male pismena, pritom som si daval qwertz-sk v uvodnom nastavovani pri instalacii.. Pri pisani a mazani aj pri surfovani mi preblikavaju kratke cierne vodorovne ciarky cez obrazovku, co moze byt v neporiadku? Monitor aj grafiku mi system spoznal a nakonfiguroval... Ako si preniest postu z mozilla-thunderbird? Ked to nakopirujem do adresara local folders a spustim thunderbirda, tak mi vypise, ze nemozem zapisovat do adresara a tym padom ani prijimat postu a pritom v pravach mam rw a miesta na disku dost ..
    • Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 26.04.2006 | 21:06
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      na tu postu nemas prava. totiz, ak si si ju priniesol z ineho systemu, tak mas ine user id (kedze na to nemas prava). zadaj chown -R meno_usera:meno_usera ~/.neviemaky adresarthunderbirdu
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 26.04.2006 | 21:53
        meno   Návštevník
        no a tie panely musis spustit xfce4-panel bud ako alt+f2 co jest run program alebo inak :-P a ten monitor? no neviem hod okom po frequencii, nic ine ma nenapada, je to v settings a display...
        • Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 26.04.2006 | 21:58
          meno   Návštevník
          jaaaaj, a este k tej makcenovej tej, tak to neviem co myslis, mozes si prdnut plugin do panelu, ak myslis prehadzovanie( asi nemyslis ) alebo zrejme ti napr. v konzole nevypisuje male makcene a mozno ja nechapavy, ale problem je f tom ze musis lokalizovat, takze jednoducho sa to da urobit but tak ze mrknes na otazky ako lokalizovat slacka, ale tusim to je v /etc/profile.d/lang.sh a tam prepises alebo dopises alebo tak nejake to LC_ALL=sk_SK tusim, ak nemylim, ale problem v takomto onom je ten ze ti to lokalizuje cele xfce4 :( a bude to vopruzovat takymi zvastami ako v menu ze aplikácie, skončiť, na zaciatku spúšťam systém... fuj, je to hnus, ale funguje to aj tak... alebo si iba lokalizujes cecko okrem reci, ale uz nepamatam ktora ta je to one
          • Re: Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.04.2006 | 00:40
            Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
            panely neviem spustit ... pod rootom idu, ale tam som experimenty nerobil... tie frekvencie som pozrel, aj som zmenil defaultne rozlisenie, robi mi to nadalej, tie ciary ... lokalizovane to mam, lokalizacia xfce je urobena. myslim to tak, ze povedzme cislo 2 napisem ked stlacim treti klaves v hornom rade zlava a @ = shift+2, no ja by som chcel, ked stlacim ten isty klaves, aby mi napisalo l s makcenom, kurnik ani makcen neviem kde je... a 2 = shift+2, proste aby som mal sk klavesnicu s hornym radom makcenovych malych spoluhlasok..
            • Re: Re: Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.04.2006 | 00:56
              meno   Návštevník
              tak neviem ci som to tentoraz pochopil, ale teda lokalizaciu mas, no a ak chces mat slovensku klavesnicu teda tak edituj /etc/X11/xorg.conf a tam najdi Option "XkbLayout" "us" no a to us bud prepises na sk alebo preden das sk, teda to bude vyzerat Option "XkbLayout" "sk,us" a restartni X-ka... malo by to ist, mozno to je aj f tom clanku co je teraz aktualny o slackware, ten si precitaj. no a s tym panelom neviem co chces povedat ze nejde spustit, tak si spusti svoj oblubeny terminal, napriklad xterm a don napis ze xfce4-panel &, mozes popripade napisat xfce4- a 2x stlacit tab, ak teda pouzivas bash co tusim zenwalk defaultne pouziva, a vyhodi ti to nabidku, ale hlavny je ten panel, no a ked to budes mat napisane tak stlac enter( to & na konci znamena ze sa to spusti v pozadi ). bud to hodi nejaku chybovu hlasku alebo sa spusti panel... aspon myslim :-[ a s tou klavesnicou este mozes take ze v terminali napises setxkbmap sk, ale to nebude trvale :( iba ti to momentalne zmeni rozlozenie :-P
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.04.2006 | 02:12
                Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
                v Option "XkbLayout" som mal "sk-qwertz" tak som qwertz vymazal a uz to ide :-), dik :-) ten panel uz tiez ide, predtym som to zle napisal do spustaca programov, ale v xterme xfce4-panel & a slape to :-), dik :-) este jedna vec, mys, mam dvojtlacitkovu s koleckom, sice aj kolecko klika :-), scrolovanie tocenim kolecka ide, ale ked kliknem koleckom, rad by som, keby sa mi objavil kurzor a mohol by som sa pohybom mysou rychlejsie pohybovat trebars vo firefoxe... nastavenie je nasledovne z xorg.conf: # Identifier and driver Identifier "Mouse1" Driver "mouse" Option "Protocol" "Auto" Option "Device" "/dev/mouse" # Option "Protocol" "Xqueue" # Option "BaudRate" "9600" # Option "SampleRate" "150" Option "Emulate3Buttons" # Option "Emulate3Timeout" "50" # Option "ChordMiddle" Option "ZAxisMapping" "4 5" EndSection
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a nastav 27.04.2006 | 11:11
                  meno   Návštevník
                  no tak ten panel je lepsie spustat run-om cez alt+f2, bo ked zhodis xterm zhodis automaticky aj panel... ale to je otazka iba tej jednej session... no a to s tym scrollovanim to je problem firefoxu, nie xservera, treba nastavit v preferences->advanced->tusim_general->auto_scrolling a pojde to, ja mam zaskrtnute aj smoothscrolling, ale neskusal som to az tak, iba teraz bo mam operu ako default ale ide to...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a na 27.04.2006 | 20:15
                    Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
                    aha, vidis, to ma nenapadlo ..., takze som to zaskrtol a ide to v pohode:-), takze dik panely uz idu stale :-) este jedna vec, v zenwalku je sice iptables, ale to neviem konfigurovat, nejaky firewall by asi bodol, alebo ako riesit ten firewall? hmm, viem, ze to je obsirna tematika ...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zenwalk, xfce 27.04.2006 | 20:33
                      meno   Návštevník
                      no teraz presne nepamatam ako to bolo, ale tusim ak sa nemylim tak zenwalk sa pri instalacii pytal ake "sluzby" ma standardne spustat, a bolo tam neco ako rc.netfilter... a to je to co prave potrebujes, ono zenwalk je jedna z tych peknych distribucii co maju uz prednastaveny firewall, pokial viem tak zakazat cecko az na ssh port smerom dnu, povolit cecko smerom von. to se da, ono ten firewall ja som az tak netotok, bo sa mi na prvy pohlad zdal trochu neprehladny, ale je to v prostate ukazkovy skript ako ma vyzerat pri spustani nejakej sluzby, tak si ho aktivuj, to rc.netfilter, ale tetkom nevim jak :) tusim v /etc/rc.d/rc.netfilter treba neviem co, mozno iba mu dat vlastnost akoze spustitelny a on ho pri boote spusti, takto lokalne ho mozes ako root spustit tak ze do konzoly das ze /etc/rc.d/rc.netfilter start ale nie som ista tou cestou ani uplne tym nazvom, ale neco takeho to rozhodne bolo, hod cokom po fore na ich stranke ;)
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zenwalk, x 27.04.2006 | 22:24
                        Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
                        tak som si nainstaloval nakoniec firestarter ... gui front k iptables ..., ked som mrkol na ich forum ..., rc.netfilter nemam cas kedy studovat, zatial ... takze vsetkym dakujem, specialne tebe :-)
                    • RE 27.04.2006 | 20:36
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      iptables je firewall. tu je clanok o 2 GUI na jeho nastavenie. dole su na ne odkazy. http://www.enterprisenetworkingplanet.com/netsecur/article.php/3585056
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: RE 27.04.2006 | 22:26
                        Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
                        zle som sa vyjadril, jasne ze iptables je firewal :-), ale dik za link :-)
      • Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.04.2006 | 00:30
        Avatar katnel Zenwalk 4.8 beta  Používateľ
        dakujem, ide to :-)
        • Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.04.2006 | 11:07
          Zenwalk & NVidia   Návštevník
          Ja mam zase skusenosti s novou 2.4 verziou skor diskutabilne. 2.4 je dost nestabilna aj ked nove xfce je cool. Rozchodil uz niekto NVidiove drivery pod Zenwalkom? ako ich rozbehat...??? dalo by sa z cvska nainstalovat aj Xgl?
          • Re: Re: Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.04.2006 | 11:16
            meno   Návštevník
            treba dat do blacklistu module nvidiafb a rivafb tusim, alebo nejak tak, proste sa nesmie spustit framebuffer, a potom tie nvidia nainstalujes bezproblemov po restartovani, samozrejme treba mat kernel-sources nainstalovane... je to s tymi framebufframi vo fore na ich stranke nekde, neviem teraz presne... ale hodim okom... pockaj... hej, do /etc/modprobe.conf treba prdnut riadky blacklist nvidiafb blacklist rivafb a malo by to isc nainstalovat ten driver...
    • Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.05.2006 | 21:53
      55.lukas   Návštevník
      Zmizli mi ikonky z plochy. Kopiroval som na plochu a proste zmizlli. Ked pozeram do priecinka /home/.../Desktop/ všetko tam, je ale plocha je prázdna. Neviete dakto help?
      • Re: Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 27.05.2006 | 23:05
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        xfdesktop nezobrazuje ikonky. milujem xfdesktop :)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Zenwalk, xfce a nastavenia 28.05.2006 | 00:04
          55.lukas   Návštevník
          Som zistil, že sa nejak vyplo xfce. Doteraz mi je záhadou ako, keďže som len kopíroval, ale už to ide.