WinXP+Mandrake10.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.04.2006 | 14:30
Linux   Návštevník
WinXPProf.+ Mandrake 10.1 Linux Chystám sa nainštalovať Mandrake 10.1. Mám zopár otázok. 1. Ako sa nastavuje zavádzač(boot loader),aby boli k dispozícii oba OS? 2. Treba mať osobitný oddiel so swapom, a ak áno ako ho na oddiel dať? 3. Mám vo WinXP dve partície( C:/ NTFS, D:/ NTFS). Rozpozná Mandrake 10.2 aj NTFS alebo musím mať FAT32 alebo EXT3? 4. Čo mám spraviť, aby sa mi pri štarte počítača zobrazilo menu s operačnými systémami? 5. Dá sa zavádzač nastaviť aj počas inštalácie tohto linuxu? Za skoré odpovede ďakujem.
    • Re: WinXP Mandrake10.1 27.04.2006 | 00:12
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      1. zavadzac ti obycajne instalator nakonfiguruje sam. pokial nevies aky si vybrat - odporucam grub. 2. swap nemusi byt vobec ziaden (ale uz som pocul, ze to instalatory nepovoluju). swap moze byt aj subor, ale vytvor v instalatore particiu pren. 3. neviem, ci ti ich rozpozna. keby nie, doinstaluj ntfs modul (nepodporuje zapis) 4. menu bootloadera sa zobrazi automaticky (pokial sa bootloader ulozi do MBR) 5.instalator ti automaticky nastavi linux aj windows v bootloaderi
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: WinXP Mandrake10.1 27.04.2006 | 09:53
        Avatar 13th. Mandriva 2008  Používateľ
        Mandriva aj stary mandrake rozoznavaju NTSF uplne v pohode. Swap mi vytvoril instalator uplne sam, a s ostatnym suhlasim, aj ked ja pouzivam zavadzac lilo.
    • Re: WinXP Mandrake10.1 27.04.2006 | 10:10
      dingo   Návštevník
      vsetko si instalator nastavi sam, staci len "odklikat", bol to moj prvy a instaloval sa v pohode... Len treba vsetko citat a trocha teorie nezaskodi.
      • Re: Re: WinXP Mandrake10.1 29.04.2006 | 14:13
        linux   Návštevník
        dakujem vsetkym
        • Re: Re: Re: WinXP Mandrake10.1 29.04.2006 | 14:30
          ---   Návštevník
          a hlavne nedavaj automaticke rozdelenie disku ,lebo si to linux spravi podla svojho a (mozno) zmaze aj to co nechces