instalce balicku

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.04.2006 | 00:10
DMW   Návštevník
zdravim, sem uplny zacatecni v oblasti linuxu, mam suse 10.0 a pokousim se rozchodit internet pres usb modem, k tomu podle ruznych navodu potrebuju nainstalovat balicky, ktere uz sem si stahl(pres win), ale kdyz chci jakykoli balicek nainstalovat, tak mi vyskoci hlaska, ze zdroj nebyl obnoven, nebo tak nejak(doted sem na to myslel, ted mi ten presny nazev vypadl), dvakrat odkliknu ok a hodi me to v Yastu do nejakeho "vyhladavace" balicku, ci co to je, ale tam si svuj balicek na disku vybrat nemuzu, muzu jen doinstalovat balicky z cd, popr z internetu, ktery ovsem bez modemu nejede, takze bych potreboval poradit jak balicky nainstalovat, diky moc
    • Re: instalce balicku 27.04.2006 | 22:07
      nox   Návštevník
      s yastom sa musis naucit a tazko sa to vysvetluje cez pisanie radsej instaluj takto: otvor si terminal a napis: su (heslo roota) rpm -ivh /cesta/ku/baliku/nazovbaliku ale ako som sa na suse stranke dozvedel ze vo suse radsej na usb modemi zabudnite (podla moznosti) ja co mam so suse a usb modemom skusenosti viem len to ze mi ten modem naslo ako usb scanner
      • Re: Re: instalce balicku 28.04.2006 | 00:10
        DMW   Návštevník
        tak nakonec se vse povedlo, diky za pomoc, uz sem pripojen