instalacia cez cd-rom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.04.2006 | 23:14
Avatar zakk suse  Používateľ
zdravim,mam nainstalovany SUSE Linux pro.9.2 a ked v nom chcem spustit nainstalovanie internetu tak cd-cko nereaguje a ani instalacny program,vybehne mi sice okno v ktorom si mam vybrat program v ktorom to ma spustit ale ziaden nereaguje....mozte mi poradit kde je priblizne chyba? dik...
    • Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 21:23
      Avatar zakk suse  Používateľ
      to sa tu naozaj nik nenajde kro by mi vedel poradit??
      • Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 21:33
        meno   Návštevník
        no ja by som ti aj poradil ale nic som nerozumel co si ako myslel... mas nainstalovany suse 9.2 na disku ak som dobre pochopil, potom pises neco o nastaveni internetu a ze nejake cd-cko, to ako nechapem, tak ak teda mas na disku nainstalovany ten suse uz(tym ze preco si si nenainstaloval net uz pocas instalacie preskocim ), tak neviem, no v suse sa cecko nastavuje cez yast2, budes musiet dat rootovske heslo, neviem ake pripojenie mas, ale medzi networking si urcite neco uz vyberies... treba byt konkretnejsi, a hlavne prve co sprav ze spustis yast2 a zvol si :-P
        • Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 21:51
          WlaSaTy   Návštevník
          mozno nasiel nejake cdcko co sa rozdavalo s predplatenym internetom v davnych dobach internetoveho praveku. na tych cdckach sa vyskytoval balast aj s nejakou verziou interne exploitera. no a ten balast sa spustil aj sam a vykonal prestavenie internetoveho pripojenia. pochopitelne to bolo iba pre windows. iny sposob vyuzitia bol, podpivnik :)
        • Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 22:00
          Avatar zakk suse  Používateľ
          Potrebujem spustit instalacne cd pre internet,a problem je v tom ze na nic nereaguje...ked si otvorim cdcko v cd-romke a kliknem na setup.exe tak sa mi otvori len okno s ktoreho si mam vybrat v akom programe to chcem spustit,ale nic nejde.
          • Re: Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 22:02
            meno   Návštevník
            tak touto cestou to zrejme nepojde... musis si zistit nejake info asi zrejme od svojho providera, pretoze to cd-cko mozes max. tak pouziv v oknach, nemyslim ze wine ti taky nepomuze, treba si prosto zistit nejake vecicky ohladne pripojenia, lebo to cd ti je v linuxe ako kolega vyssie spominal maximalne tak ako keks pod pivo :-D
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 22:07
              Avatar zakk suse  Používateľ
              a mozes mi aspon napisat kde by som si to info mohol najst,alebo aspon priblizne co mam presne hladat.
            • Re: Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 22:26
              Avatar zakk suse  Používateľ
              mohol by si mi prosim ta aspon napisat kde asi priblizne mam hladat chybu?? a je vobec mozne spustit take cdcko v SUSE?
              • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 22:40
                meno   Návštevník
                no hlavne si zisti ake mas pripojenie, ci cez modem alebo ake, potom mozes skusit zavolat tomu providerovi a zistit si nejake parametre ak sa da, inak hovorim ze cez yast2 si nastavujes v suse taketo veci, a to cd-cko rozbehat asi nerozbehas, je to robene pre winapi, takze ti to je prd platne tak usudzujem, treba hlavne vediet co to mas za pripojenie, kabel, wireless...
                • Re: Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 22:56
                  Avatar zakk suse  Používateľ
                  pripojenie mam cez USB Cable Modem,da sa s tym nieco poriesit?a ake parametre konkretne mam zistit od providera? skusal som nainstalovat aj winrar pre linux lebo som myslel ze by to pomohlo,ale ten mi nejde tiez nainstalovat.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 23:08
                    meno   Návštevník
                    tak hovorim to este raz, ze si spusti yast2, potom sa prdni do kolonky network alebo tak nejak a tam je priamo volba cable modem( aspon v suse 9.3 bola ), a tam si pozri, mozno si staci nastavit iba ze nech si zisti cez dhcp, pouzi google a podla typu modemu si vyhladaj ci nekdo nemal podobny problem alebo tak, treba skusat, ucit sa... a ked to zlyha tak zavolas a spytas sa providera to potrebne...
                    • Re: Re: Re: Re: instalacia cez cd-rom 29.04.2006 | 23:14
                      Avatar zakk suse  Používateľ
                      O.K,dik za typ a radu.