xgl v ubuntu dapper drake

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.06.2006 | 23:07
Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
niekde som zazrel, že v ubuntu 6.06 bude v repozitároch XGL a compiz. čo to znamená? bude sa dať nainštalovať bez problémov? už je XGL dokončené do používatelného štádia?
    • Re: xgl v ubuntu dapper drake 06.05.2006 | 09:19
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      "niekde som zazrel, že v ubuntu 6.06 bude v repozitároch XGL a compiz. čo to znamená?" Ze si ho mozes nainstalovat bez kompilacie :-) "bude sa dať nainštalovať bez problémov?" Ano, tu na stranke mas navod "už je XGL dokončené do používatelného štádia?" Pouzivam ho na desktope uz hm 5 tyzdnov a bez problemov.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: xgl v ubuntu dapper drake 06.05.2006 | 15:35
      Laco   Návštevník
      Este sidce nieje dokoncele, stale je to beta, ale uz pomerne stabilna... http://freedesktop.org/wiki/Software_2fXgl
    • Re: xgl v ubuntu dapper drake 07.05.2006 | 12:56
      Jojko   Návštevník
      Na tem navod by som sa moc nespoliehal mne to zacalo komplet cele blbnut a ked som to dal odstranit tak mi nenabehlo ubuntu.
    • Re: xgl v ubuntu dapper drake 08.05.2006 | 23:37
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      diky za odpovede
    • Re: xgl v ubuntu dapper drake 14.06.2006 | 20:01
      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
      dnes som mal čas a pokúsil som sa to sprovozniť. nainštaloval som xgl aj compiz podľa tohoto návodu (xgl-session metóda(a),compiz-tiež session metóda(a)), prihlásil som sa do XGL session ale nevidím žiadny rozdiel, všetko je ako bolo môj xorg.conf
      • Re: Re: xgl v ubuntu dapper drake 14.06.2006 | 20:56
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        bude to fungovat v Xubuntu? mam nainstalovane XFCE, KDE a par dalsich "malickych" :)
      • Re: Re: xgl v ubuntu dapper drake 15.06.2006 | 18:50
        Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
        žiadne nápady prečo mi to nejde? na kororaa livecd mi to šlo v pohode, takže v nedostatočnom hw to asi nie je
        • Re: Re: Re: xgl v ubuntu dapper drake 15.06.2006 | 19:26
          <<<>>>   Návštevník
          preco sa cudujes ved len bezi xgl namiesto xorg potom tie compiz pluginy nejako musis aktivovat fetak co pouzivas gnome alebo kde? GNOME v gnome by to malo ist hned ale ak nie tak zadaj do konzoli: compiz --replace decoration wobbly fade minimize cube rotate zoom scale move resize place switcher water & gnome-window-decorator & KDE ked chces aby ti islo tak otvor konzolu a napis: compiz --replace decoration wobbly fade minimize cube rotate zoom scale move resize place switcher water & ale ked chces aby vzdy nastartoval compiz ked sa zalogujes za svojho uzivatela do KDE musis ist do ~/.kde/Autostart tam vytvor obycajny textovy subor a nazvi ho compiz.desktop otvor ho v svojom nejakom textovom editore odporucam kwrite a napis don toto: [Desktop Entry] Encoding=UTF-8 Exec=compiz --replace decoration wobbly fade minimize cube rotate zoom scale move resize place switcher water & gnome-window-decorator & GenericName[en_US]= StartupNotify=false Terminal=false TerminalOptions= Type=Application X-KDE-autostart-after=kdesktop Nejsom si s tym isty este som to neskusal v ubuntu ale malo by to fungovat pripade nejakyh problemov sa ma opytaj
          • Re: Re: Re: Re: xgl v ubuntu dapper drake 15.06.2006 | 19:41
            Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
            všetko čo si napísal som už urobil, robil som podľa návodu na ubuntu wiki. používam gnome ked dam do konzoly compiz --replace decoration wobbly fade minimize cube rotate zoom scale move resize place switcher water & tak vypíše chybu compiz.real: No composite extension môže to neísť kvôli tomu?
            • Re: Re: Re: Re: Re: xgl v ubuntu dapper drake 15.06.2006 | 19:46
              <<<>>>   Návštevník
              mozno je to preto lebo ja pouzivam suse 10.1 s nejakou inou verziou xgl kde je plugin vody cize water skus to napisqat bez water
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: xgl v ubuntu dapper drake 15.06.2006 | 19:53
                <<<>>>   Návštevník
                sorry prepacte do konzoli to napiste takto: compiz --replace decoration wobbly fade minimize cube rotate zoom scale move resize place switcher & gnome-window-decorator & som to trochu preklikol
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: xgl v ubuntu dapper dr 16.06.2006 | 18:00
                  Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
                  skúsil som ale znovu compiz.real: No composite extension tak som trochu pogooglil, pridal som do xorg.conf composite extension ale to ma potom vyhodilo z gnome a suplo spat do gdm
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: xgl v ubuntu dappe 16.06.2006 | 18:38
                    <<<>>>   Návštevník
                    postupoval si podla navodu na ich stranke?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: xgl v ubuntu d 16.06.2006 | 20:00
                      Avatar Oliver Kišš Ubuntu, Slax  Používateľ
                      ano, niekde som tu nan dal link
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: xgl v ubun 16.06.2006 | 23:07
                        Laco   Návštevník
                        Ja som vsetko bez problemov na prvy raz rozchodil podla navodu na vynovenom www.ubuntuguide.org Potom som si nainstaloval nove baliky compiz-vanilla, compiz-gnome a gset-compiz - krok za krokom podla tohoto navodu ubuntu.compiz.net a vsetko mi fici jak hodinky cely system sa vsak masivne aktualizuje, milion novych kniznic z repozitara berokid...ale inac to ide jak po masle, mam geforce fx5200