Wine, Xwine a aurox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.05.2006 | 08:17
Paladin   Návštevník
Ako sa da nainstalovat wine, pretoze ./configure, make, make install (as root) zo sitahnutych zdrojakov nefunguje. yum nepozna a yumex tiez nie. V KDE ak sa nejaky rpm balicek nahodov naistaluje tak sa mozem celkovo vytesovat.
    • Re: Wine, Xwine a aurox 07.05.2006 | 17:22
      WlaSaTy   Návštevník
      wine sa da nainstalovat bud z balicka dodavaneho s tvojou distribuciou (nepises jej meno, verziu), alebo ako balicek vytvoreny tak aby bol pouzitelny aj pre tvoju distribuciu. Alebo mozes pouzit trojkombinaciu configure;make;su make install #alebo checkinstall ktora ti nefunguje (neopisujes chybu), popripade si mozes dany balik aj vytvorit. smola ze ti v tomto pripade dokaze poradit skutocne malo kto, uz iba pretoze tu nepadla otazka a v prispevku chybali zakladne informacie.
      • Re: Re: Wine, Xwine a aurox 07.05.2006 | 17:46
        m0d0r   Návštevník
        verzui sice nepise ale inak meno je Aurox ;D
        • Wine, Xwine a Aurox 11.1 07.05.2006 | 20:02
          Paladin   Návštevník
          Chyba je uz pri ./configure vypise ze nevie najst gnomeconf.sh to iste mi vypisalo aj pri pokuse o configure pod gnome rozhranim
          • Re: Wine, Xwine a Aurox 11.1 07.05.2006 | 20:05
            m0d0r   Návštevník
            co ma wine s gnome ?:)
            • Re: Re: Wine, Xwine a Aurox 11.1 07.05.2006 | 20:30
              Paladin   Návštevník
              to neviem ... ale configure neprebehne, make tiez nie a dovod lebo nenasiel gnomeconf.sh
              • Re: Re: Re: Wine, Xwine a Aurox 11.1 07.05.2006 | 20:52
                Tomáš Hanzel   Návštevník
                configure: error: Could not find the gnomeConf.sh file that is generated by gnome-libs install by gnome-libs teda gnome-libs obsahujú gnomeConf.sh
                • Re: Re: Re: Re: Wine, Xwine a Aurox 11.1 07.05.2006 | 21:13
                  Paladin   Návštevník
                  to mi doslo (tiez sa divim), ale ak mi bezi GNOME tak asi tam gnome-libs su
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Wine, Xwine a Aurox 11.1 07.05.2006 | 21:33
                    Tomáš Hanzel   Návštevník
                    A čo prefix? skúšal si?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wine, Xwine a Aurox 11.1 07.05.2006 | 22:13
                      kozzi   Návštevník
                      no aurox sem pouzival a wine tam je myslim ze bylo dokonce v zakladni instalaci a nebo se da stahnout rpm balik dalsi moznosti je pouzit yum install wine samozrejme musi byt yum dobre nastavenej
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wine, Xwine a Aurox 11 08.05.2006 | 14:17
                        Paladin   Návštevník
                        no yum praveze nevie najst skoro nic su tam asi zle repozitare ale neviem kde mam zohnat spravne. wine v zakladnej install nieje, a nepozna ho ani yumex prefix ? prepac ale som lama takze podrobnejsi opis co mam robit
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wine, Xwine a Auro 09.05.2006 | 23:27
                          Tomáš Hanzel   Návštevník
                          Prefix ako cestu kde máš gnome baíčky nainštalované. Skús si pred kompilovaním pozrieť možnosti kompilácie príkazom: ./configure --help tam najdeš i nastavenia prefixu teda správny formát.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Wine, Xwine a 10.05.2006 | 08:17
                            Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
                            Ja by som nekompiloval ale stiahol by som si rovno s http://www.winehq.org/download balíček pre svoje distro. Je tam teraz vo verzii 0.9.12 a frekvencia vývoja je tak raz za mesiac. Konkrétne pri tejto verzii mám problém s IE6 SP1 takže som na 0.9.11. Potom odporúčam prejsť aj stránky http://frankscorner.org/ osvedčil sa mi aj Sidenet utilita a aj IE for linux utilita. Takže skúšajte uvidíte.