Gentoo chyba inštalácie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.05.2006 | 14:04
th   Návštevník
Ahoj Inštalujem cez sieť Gentoo a pri emerge -e system pri gcc mi vypísalo Out of memory: Killed (programˇcc1 gcc: Internal error: Killed Please submit a full bug report make ***insn-attrtab.o Error1 -- --- -- ERROR sys-devel/gcc-3.4.5-r1 failed Function gcc do_make, Line 1340, Exitcode 2 emake failed with profiledbootstrap Čo to znamená? ako sa toho zbavím a nainštalujem gentoo? a neinštalujem ho ked mi vyhadzuje chybu?
    • Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 12:23
      m0d0r   Návštevník
      // Out of memory: Killed // nezda sa ti toto divne ?:) mas zapnuty swap || mas dost RAM ???
      • Re: Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 12:27
        th   Návštevník
        áno swap je zapnutý...256RAM nestačí? swap je dosť
        • Re: Re: Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 12:40
          m0d0r   Návštevník
          no potom pokial je swap urcite zapnuty tak neviem ;D ale mam este jednu otazku ;D kde je v handbooku "emerge -e system" ?:)
        • Re: Re: Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 12:45
          jancici   Návštevník
          skus pozriet ze kolko mas pameti : free -m emerge -e system by som isto pri instalacii nerobil -e znamena ze sa kompiluju fsetky zavislosti, to je dost vela systemovych balikov staci ked spravis emerge system
          • Re: Re: Re: Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 12:55
            m0d0r   Návštevník
            a kedze uz riesis asi stage 1 alebo 2 tak si asi treba aj toto kuknut nie // http://www.gentoo.org/doc/en/faq.xml#stage12 // PS : bodlo by povedat z ktorej stage instalujes ;D lebo jeden cas 1-2 neboli velmi podporovane ak sa nemylim
    • Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 12:53
      jojko   Návštevník
      hmm moja teoria sa len viac a viac utvrdzuje ked som daval ja gentoo tak mi napisalo ze nemam python a poslal ma doprdele. Skus napisat len emerge system
      • Re: Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 13:13
        h   Návštevník
        no používam stage3 emerge -e system som dával z návodu. Na nete v Handbooku som nenašiel nikde ako inštalovať zo sieťe. ps: tak ako to mám spraviť?
        • Re: Re: Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 13:21
          m0d0r   Návštevník
          pokial davas z navodu tak mi ukaz kde si to nasiel v handbooku ???????? !!!!!!!! // Na nete v Handbooku som nenašiel nikde ako inštalovať zo sieťe. // a toto je co ??? http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml
        • Re: Re: Re: Gentoo chyba inštalácie 07.05.2006 | 14:04
          Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
          emerge -e system sa urcite nepouziva v uvodnej instalacii podla handbooku, myslim ze toto sa dava len pri velkych zmenach (tj zmena upgrade gcc napriklad, ja som to daval aj ked som menil cflags z pentium-3 na pentium-m) toto naozaj vyzera ako keby bol problem s prostriedkami ale pameti moze byt celkom dost 256+sw, nemoze byt problem aj s velkostou particie /var/tmp, /var, /tmp? pripadne s nejakym obmedzenim maximalneho poctu volnych prostriedkov pre usera(alebo roota, aby sa pri nejakej chybe[pripadne fork bombe ;)] nezasekla cela masina)