NASTAVENIE SAMBY - MANDRAKE 10.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.05.2006 | 20:17
Avatar marco23 Debian-MANDRAKE-MANDRIVA  Používateľ
nevie niekto poradit so sambou v mandrake 10.1? takto to mam nastavene no ked sa pozriem na PC po sieti vidim len pdf-gen :( takto to mam nastavene: [global] workgroup = MDKGROUP netbios name = TRIBOSRV server string = Samba Server %v encrypt passwords = Yes map to guest = Bad User log file = /var/log/samba2/log.%m max log size = 50 socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192 printcap name = cups dns proxy = No printer admin = @adm hosts allow = horvath printing = cups [homes] comment = Home Directories path = /home/horvath guest account = horvath read only = No guest ok = Yes hosts allow = horvath [printers] comment = All Printers path = /var/spool/samba2 create mask = 0700 guest ok = Yes printable = Yes print command = lpr-cups -P %p -o raw %s -r # using client side printer drivers. browseable = No [print$] path = /var/lib/samba2/printers write list = @adm root guest ok = Yes [pdf-generator] comment = PDF Generator (only valid users) path = /var/tmp printable = Yes print command = /usr/share/samba2/scripts/print-pdf %s ~%u //%L/%u %m %I & [pdf-screen] comment = PDF Generator - Screen quality (only valid users) path = /var/tmp printable = Yes print command = /usr/share/samba2/scripts/print-pdf %s ~%u //%L/%u %m %I "" %S & copy = pdf-generator [pdf-printer] comment = PDF Generator - Print quality (only valid users) path = /var/tmp printable = Yes print command = /usr/share/samba2/scripts/print-pdf %s ~%u //%L/%u %m %I "" %S & copy = pdf-generator [pdf-prepress] comment = PDF Generator - PrePress quality (only valid users) path = /var/tmp printable = Yes print command = /usr/share/samba2/scripts/print-pdf %s ~%u //%L/%u %m %I "" %S & copy = pdf-generator [ZDIELANE] comment = HORVATH path = /home/horvath guest account = valid users = horvath write list = horvath hosts allow = horvath
    • Re: NASTAVENIE SAMBY - MANDRAKE 10.1 09.05.2006 | 13:47
      Avatar grindcore debian  Používateľ
      sevas no poradil by som ti si odzalohovat ten config, a vymazat vsetky tie nepotrebne zvasty, ako tlaciarne a podobne. ak sa ti to nedari nastavit cez config skus nejaky GUI na nastavenie (mlandrak musi nieco urcite mat :-) ) alebo to skus cez webmin-samba (ak pouzivas webmin) je to dost easy cez to. Alebo este pouzi SWAT, ja som na tom zacinal zo sambou, teda nastavovanie hh. ak ak nie, tak skus dat do konfigu nieco take: [global] workgroup = tvoja_skupina server string = Samba Server %v log file = /var/log/samba/log.%m max log size = 50 socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192 printcap name = cups dns proxy = No valid users = samba printer admin = @adm [homes] comment = Domaci adresar Samba path = /home/samba/public read list = samba write list = samba read only = No browseable = No samozrejme ze uprav si to ako chces, to je len priklad, ktory okrem ineho funguje :-) , musis mat vytvoreneho user-a samba a aj v sambe mu musis nastavit heslo, a adresar ktory mas v path musi tiez existovat a ten user (napr samba) tam musi mat prava of course :-). dufam ze to zmaknes, ak nie tak este stale mozes skusit GUI ;-)
    • Re: NASTAVENIE SAMBY - MANDRAKE 10.1 09.05.2006 | 20:17
      55.lukas   Návštevník
      Ja som tiež nastavoval sambu, mandriva 2006, pričom som tam dal asi 10 riadkov a šlo to hned. Podobne tomuto: [global] encrypt passwords = yes netbios name = FLUFFYGERBIL security = share socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY wins support = yes workgroup = WORKGROUP [public] path = /home/public read only = no public = yes Už si to presne nepamätám. Nie som teraz doma. Budem až vo štvrtok, pichol by som ti sem celý obsah a vyskúšal by si, či nabehne. google.sk to určite vyrieši :)