terminal emulator vo Windows

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.05.2006 | 19:40
kiko   Návštevník
Zháňam nejaký terminal emulator na win xp. Nepoznáte niekto nejaký? Prípadne aj nejaký link, ak máte. Diky!
    • Re: terminal emulator vo Windows 11.05.2006 | 17:07
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      co vlastne hladas? linuxovy shel, ci nejaky telnet alebo?
      Debian. apt-get into it…
      • Re: terminal emulator vo Windows 11.05.2006 | 17:17
        kiko   Návštevník
        Ja som s Linuxom zacal asi pred 2 mesiacmi, tak dufam, ze to dobre vysvetlim. Potrebujem si hlavne precvicit shell prikazy na skusku z Linuxu. A kedze sa mi nechce instalovat Linux (malo miesta na disku), potrebujem nejaky sikovny programik. Objavil nejaky program Cygwin (http://sources.redhat.com/cygwin/). Zda sa, ze je to ono, ale neskusal som to.
        • Re: Re: terminal emulator vo Windows 11.05.2006 | 17:28
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ano, je to naozaj ono
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: terminal emulator vo Windows 11.05.2006 | 18:50
            Avatar petulik Kubuntu 5.10  Používateľ
            ved skus nejake live distro linuxu, tam si toho poskusat mozes hocico
            • Re: Re: Re: Re: terminal emulator vo Windows 11.05.2006 | 19:40
              WlaSaTy   Návštevník
              priklanam sa k pouzitiu live distro. cygwin je mocny nastroj ale koli integracii spustatelnych suborov v systeme windows nie je vhodny na rozsirene skriptovanie. ale ma zas ine prednosti, niektore z nich sa vyuzili aj na projekt cooperative linux ktory som sice v zivote nepouzil, ale stojim za nazorom ze by ho bolo vhodne brat do uvahy.
    • Re: terminal emulator vo Windows 11.05.2006 | 16:30
      Kapo   Návštevník
      Viem, ze niekedy bezal projekt pygmi, alebo tak nejak... Skus pogooglit
      • terminal emulator vo Windows 11.05.2006 | 16:55
        kiko   Návštevník
        Pravr googlovanie sa mi stalo osudnym:) Neviem sa v tom nejako vyznat - neviem presne ake klucove slova tam mam davat. Skusil som "linux terminal for windows", ale nadava to zmysluplne vysledky.