mplayer na Kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.05.2006 | 14:03
Miro   Návštevník
Zdravím, nakoľko Kubuntu nemá k dispozícii balíček mplayer, chcem si ho skompilovať. Stiahol som si zdrojáky z nejakej maďarskej stránky, ale pri kompilácii (./configure --enable-gui) mi vyhlasuje chybovú hlášku, že nemá GTK devel. Ako som na viacerých fórach vysnoril, je proglém, že ubuntu má nejaké gtk2 a treba zdroják "patch-núť" súborom "mplayer-1.0_pre7-gtk2.patch", ktorý by mal byť na neexistujúcej adrese "https://svn.uludag.org.tr/paketler/trunk/media-video/mplayer/files/". A nedarí sa mi tento súbor nájsť ani nikde inde :-( Tak neviem čo ďalej. Že by nikto nepotreboval prehrávať wma na K/Ubuntu??? Vďaka za radu.
    • Re: mplayer na Kubuntu 12.05.2006 | 14:00
      Avatar ventYl 2 x Slackware  Používateľ
      nic netreba patchovat, treba si s apt-getom stiahnut balicek gtk2-devel. totizto ak chces kompilovat gtk aplikacie, musis mat okrem samotnej kniznice gtk aj jej vyvojove sucasti (hlavickove subory, kniznice a podobne). potom treba configure zbehnut znova a mas...
      • Re: Re: mplayer na Kubuntu 12.05.2006 | 15:36
        Miro   Návštevník
        Vďaka gtk2-devel tam síce k dispozícii nie je, ale našiel som v ./debian/control zmienku libgtk-dev, ktorý mi nainštaloval libgtk1.2-dev a teraz už sa zdá, že by to mohlo ísť. Aspoň to configure už zbehlo. Ešte uvidím, či rozbehnem aj samotný mplayer.
        • Re: Re: Re: mplayer na Kubuntu 12.05.2006 | 21:21
          222   Návštevník
          ak chces v kubuntu kompilovat tak si najprv nainstaluj balik build-essential a mozes aj checkinstall a potom kompiluj takto: ./configure , make , checkinstall (ako root) a vzniknuty balik .deb uz normalne nainstalujes. Vyhoda je ze si nezasvinis system. A kde si zistil ze kubuntu nema balik mplayer, zrejme nemas nastavene vsetky zdroje s balikmy v /etc/apt/sources.list
          • Re: Re: Re: Re: mplayer na Kubuntu 16.05.2006 | 13:36
            Miro   Návštevník
            v tom .../sources.list som odkomentoval všetky zdroje tam uvedené, potom som urobil apt-get update. A ked spustím Adept (štandardný správca balíčkov v Kubuntu), tak mi nenájde žiadnu balíček, ktorý by mal v názve mplayer. Ani apt-cache | grep mpalyer mi nič nevypíše :-( .. ale už som to úspešne skompiloval ( a zasvinil systém :-) klasicky "make install"
            • Oprava.. 16.05.2006 | 13:59
              Miro   Návštevník
              samozrejme, nie "apt-cache | grep mpalyer", ale "apt-cache search mplayer" .. akurát nejaký plugin do mozilly.
    • Re: mplayer na Kubuntu 14.05.2006 | 04:10
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      kUbuntu nema mplayer??? Jestli pouziva stejny repozitare jako Ubuntu, tak ma (i kdyz tak nejak podivne zkompilovanej :))
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: mplayer na Kubuntu 18.05.2006 | 14:03
        ICQ 232930691   Návštevník
        zdravicko ...najde sa neaky ochotny clowek ktory mi vysvetli podrobne ako na mplayer ? prosim na ICQ 232930691 DAKUJEM