live CD - preco nefunguju?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.05.2006 | 20:00
Avatar matovka ubuntu 7.04  Používateľ
rad by som konvertoval na linux, mam postahovane viacere liveCD (ubuntu, knoppix, mandiva one), ale ani za ten svet ich neviem spustit (okrem ubuntu). je to klasicky .iso subor a bootovynie masiny mam na cd mechanike ako 1. - nejde to ked disablujem vsetky ostatne bootovacie moznosti, tak comp chcipne a chce po mne nieco na bootovanie... a pritom to ma v cd mechanike. zaujimave je, ze ubuntu 5.10 takto fici v poho... ako mam prinutit liveCD ostatnych distribucii aby fungovali a mohol som si ich pozriet???
    • Re: live CD - preco nefunguju? 19.05.2006 | 13:36
      Avatar svacko gentoo,hp-ux  Používateľ
      -su tie ostatne CD neposkodene resp. dobre napalene ? (nenapalil si len .iso file,ale nie cez volbu "burn iso image"?) -su tie stiahnute .iso subory kompletne? skontroluj si checksum, vacsinou byva dostupny (teda ku knoppixu isto je:) -mozes skusit este rozne ine livecd-slax,damn small linux,ktore stiahnes pomerne rychlo,kedze su k dispozicii aj v mensich ako full cd verziach. s.
      • Re: Re: live CD - preco nefunguju? 19.05.2006 | 14:14
        Avatar matovka ubuntu 7.04  Používateľ
        ahaaaaaaaaaaa tusim som to napalil ako .iso file, klasicky ako ked v nerovi robim data CD... tam moze byt pes zakopany :-) idem na to hodit ocko :-)
        • Re: Re: Re: live CD - preco nefunguju? 19.05.2006 | 17:40
          WlaSaTy   Návštevník
          Pokial na danom CD vidis subor.iso, tak si si vyrobil ozdobu na vianocny stromcek. Pokial tam vidis adresarovu strukturu, tak by to mohlo fungovat (ak bol image stiahnuty korektne - kontrola cez md5)
          • Re: Re: Re: Re: live CD - preco nefunguju? 19.05.2006 | 19:30
            obsolut   Návštevník
            Len tak po mimo. Ak si ten súbor stiahol a len vypalil ako data, tak to je dôvod prečo to nefunguje. Ak si ho palil napr v Nerovi ako vypalit Image, alebo cez iný soft, spôsobom vypaliť image alebo ISO tak chyba bude niekde inde. A md5 som vživote nepotreboval, a pritom mám doma cez 60Live a distr. Ale nevravím že nekontrolovať.
            • Re: Re: Re: Re: Re: live CD - preco nefunguju? 19.05.2006 | 19:37
              Avatar matovka ubuntu 7.04  Používateľ
              dakujem, uz to ide uplne OK... teraz sa zase neviem dostat na siet....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: live CD - preco nefunguju? 19.05.2006 | 21:46
                Tomas Hanzel   Návštevník
                Aky problem zo sietov
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live CD - preco nefung 21.05.2006 | 22:57
                  disoft   Návštevník
                  ze sa miesam do diskusie,teraz som po velkych problemoch nainstaloval Knoppix.Som totiz uplny zaciatocnik a doteraz som sa snazil porozumiet Linuxu formou liveCD.Mal som tiez problem s konfigurovanim sietovej karty.Mam totiz jednu integrovanu na MB a druhu pridanu do PCi slotu.Po dlhsej dobe sa mi podarilo spojazdnit net,ale mam iny problem.Pri LIVE CD som si musel konfiguraciu ukladat na disketu a udajne pri nainstallovani Knoppixu na HDD uz sa to robit nemusi.Tak som nainstaloval.Ked vsak vypnem komp a znova spustim,sietovu kartu musim nastavit znova.Cim to je?V com robim chybu
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live CD - preco ne 21.05.2006 | 23:41
                    WlaSaTy   Návštevník
                    skus popisat ako si tu kartu spojazdnil. mozno to bolo rovene tak ze sa dana konfiguracia neulozila ;-)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live CD - prec 22.05.2006 | 17:03
                      disoft   Návštevník
                      Knoppix bol instalovany z live CD ,ktore bolo ako priloha k casopisu PC REVUE,vydane myslim takto rok dozadu(februar-april) uz si nepamatam.Bola k tomu aj brozurka a podla nej som sa to snazil pouzivat a asi dva tyzdne dozadu aj instalovat.Sietovku integrovanu na MB som mal ako netzwerkkarte1 a pridanu do PCI ako netzwerkkarte0. Vzhladom na to ,ze mi nemal kto poradit,lebo nepoznam nikoho v sirokom okoli,co pouziva LINUX a internet som nemal spojazdneny,nevedel som kde mam co zadat.Isiel som podla navodu - klik na tucnaka v spodnej liste- siet a internet-konfiguracie sietovej karty- netzwerkkarte0(pridaná sietovka ,integrovanu sa mi nepodarila nakonfigurovat)- DHCP nie - ip adresa,ano -maska,ano- broadcast, prazdne policko-brana,ano-nameserver(DNS),ano -enter.Po kliknuti na ikonu Mozilly a zadani Google stranky nabehlo hladanie a zobrazilo stranku.Ale len do najblizsieho restartu pocitaca.Po opatovnom spusteni Knoppixu z HDD mi vyplnilo policko pri broadcast adrese,opravit som musel branu,v DNS som mal same nuly ,aj to znovu zadat. Po stlaceni OK a spusteni Mozilly internet znova pracoval vporiadku.Hovorim som uplny kojenec v Linuxe
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live CD - 22.05.2006 | 17:32
                        <<<>>>   Návštevník
                        inak aj ja som s tym linuxom zacinal inak teraz neviem najst ten knoppix ale nasiel som brozuru a tam sa postupeje podla tvojho pripadu inak nevies ci sa to tam nekde neda savenut?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: live C 22.05.2006 | 19:03
                          disoft   Návštevník
                          Ulozit nastavenia sa mozu pri pouziti Live CD.Na str.16 prirucky pisu ,ze po nainstalovani na HDD sa uz nic ukladat nemusi,vraj sa to ulozi automaticky.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: li 22.05.2006 | 20:00
                            WlaSaTy   Návštevník
                            nie vzdy. ak clovek pouzije prikazy na pracu zo sietovou vrstvou (ifconfig, ip, dhcpcd, ...) tak sa ziadna konfiguracia neulozi pretoze neexistuje. ale ak pouzije clovek nejake graficke klikatko tak by sa mala automaticky ulozit pri stlaceni tlacitka (OK).