Ubuntu a Kubuntu 6.06

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.06.2006 | 18:45
Avatar Peter Mint  Používateľ
Ahojte, prave som objednal zopar CD Ubuntu a Kubuntu, keďže nebola iná možnosť ako objednať 64-bit verzie, pride mi po 7ks navyše CD. Kto by mal zaujem, budu k dispozicii. Rad dám ďalej.
Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 21.05.2006 | 16:13
      skywaker   Návštevník
      Ahoj mosad2 ja bezim an Ubuntu+kubuntu asi tyzden mam vo zvyku dost casto menit distra ale ubuntu ma chytilo :) Momentalne mam Kubuntu 5.10 a v com je lepsia 6.06??? Vraj ma graficky instalator je to pravda? ak hej tak by som mal zaujem. lukas. (ICQ: 191695225)
      • Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 21.05.2006 | 16:41
        Pepo   Návštevník
        Mam stiahnutu Flight verziu, nepostrehol som nejake vyrazne vylepsenia, mozno v tej ostrej verzii bude toho viac...
        • Re: Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 22.05.2006 | 14:43
          maco   Návštevník
          Moc toho uz nebude, skor kozmeticke veci, novsie verzie aplikacii sa uz nepridavaju, grafiky instalator nebude (ten bude v zjednodusenej forme mozne pouzit cez live cd)
      • Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 24.05.2006 | 23:08
        Novinky   Návštevník
        6.06 bude oproti 5.10 lepsie vo vsetkom. Napr. Firefox 1.5 (v 5.10 uz zostane len 1.08), GStreamer 0.10... Zoznam zmien si staci pozriet na: http://distrowatch.com/table.php?distribution=ubuntu
        • Re: Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 08.06.2006 | 19:22
          luky   Návštevník
          hej ja mam mensi problem s tym novým Kubuntu nechce mi naskocit net spravne nastavim IP a masku Getway a dns server a nic z -Ubuntu som nemal problem tam som to nastavil hned pri instalacii....please:+)
          • Re: Re: Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 08.06.2006 | 19:54
            www   Návštevník
            ja mam s ubuntu 6.06 iny problem mam radeon 9600 ,nahodil som ovladace z ubuntu , 3D ide (cca 2070 FPS) ,ale ked zapnem Monitor systemu zacne sa sekat obraz - presuvanie okien uz nie je celkom plynule a ked spustim openGL hru tak to hodi uz len cca 1600FPS (po jej vypnuti). Zeby to bol problem x.org 7.0 a nevyladenych ovladacov?.Stretol sa niekto s podobnym problemom? V ubuntu 5.10 to nerobilo.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 10.06.2006 | 13:02
              fathum   Návštevník
              tak to asi nie som sam, co mam problemy s ubuntu 6.06 ...vcera som ho nahodil a s jeho rozbehanim som mal 3x viac roboty ako s 5.10 /popravde mi ta graf. instalacia velmi nesedela ...veelmi malo volieb/.....asi sa vratim na 5.10 a este chvilu pockam s upgradeom na 6.06 ...nech sa vychytaju chybicky
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 10.06.2006 | 15:44
                123   Návštevník
                tak to chces dokedy cakat? do 6.10? ak vobec vyjde. Mne sa praveze zda graficka instalacia velmi dobra , ak chces klasicku instalaciu (ako v 5.10) tak si stiahni ine iso (alternative) to je bez graf. instalacie. Ja som pri rozbehani mal minimum prace , mc uz (zrejme) podporuje utf8 , v konzole sa spravne zobrazuju znaky s makcenmi , je toho viac co je poopravovane ,ale... zase pribudlo zopar chyb. Mne tam chyba nastavovanie volieb sw,hw ...(neviem ako sa ta polozka v menu volala ,dalo sa tam vela toho nastavovat, napr. skryte volby nautilusu atd.) ,ale uz to v 6.06 nikde neviem najst. Dalej mi chyba moznost nastavit aby mi nezoskupovalo polozky na paneli do jednej ked su rovnake.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 10.06.2006 | 23:51
                  fathum   Návštevník
                  ...zle som sa vyjadril ...sorrey ....pockat skor na vyjdenie vsetkych dolezitych balickov napr. na rozbehanie videa cez xine a pod. ...lebo doteraz sa mi to nepodarilo ....tak bezim plne na gstreamer ...neviem, ale pokial sa niekomu podarilo rozbehat video cez xine v 6.06, tak poradte ako....dik
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a Kubuntu 6 10.06.2006 | 23:58
                    ---   Návštevník
                    ako zistim ake kodeky pouziva xine , v menu nic take nevidim?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a Kubun 11.06.2006 | 12:17
                      fathum   Návštevník
                      to netusim, no pokial viem v 5.10 mi pri instalacii automaticky na zaklade zavislosti instalovalo aj libxine1c2 ....neviem, ci si pamatam nazov tej kniznice spravne ...potom som este doinstaloval nejake gstreamery, hlavne kvoli zvuku gstreamer-mad a slo vsetko ok ....no v 6.06 mi pri instalacii xine-ui vybehne zavislost na libxine-main1 a nic neprehra. Nikde neviem najst ani amarok-xine a zatial som stale nedoriesil spravne zobrazovanie znakov s diakritikov v titulkoch filmov ...v 5.10 som s tym problem nemal, cize tym padom neviem ako riesit problem so subtitles :( ...a okolo xine som skusal instalovat aj ine veci ...ale zial bezvysledne ...keby uz toto niekto doriesil, tak by som mu bol povdacny za radu
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a Kubun 12.06.2006 | 04:03
                      fathum   Návštevník
                      nasiel som co si hladal: http://kubuntuforums.net/forums/index.php?topic=5637.from1149345206;topicseen ...treti prispevok tusim /aj mne to dost pomohlo a uz mi bezi v 6.06 vsetko ako ma/
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ubuntu a K 14.06.2006 | 18:45
                        Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
                        Ja som sa inspiroval tu http://sweb.cz/samba/ubuntu/index.htm
    • Re: Ubuntu a Kubuntu 6.06 09.06.2006 | 23:37
      worky   Návštevník
      mal som ubuntu ale ma stvalo to ze niektore baliky isli a potom nieco porobili a uz vobec nesli. inaksie je dobre