Permissions denied pri pristupe na druhy oddiel

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.06.2006 | 01:49
Tilk   Návštevník
Preinstaloval som SUSE a vo windowse som v programe Acronis Disk Director Suite vytvoril novy oddiel s rovnakym systemom suborov aky mal oddiel na ktorom bol Linux. Pomocou LiveCD SLAX (Linux mi v tej dobe totiz uz nesiel spustit) som do noveho oddielu nakopiroval vacsinu veci a oddiel na ktorom bol moj linux som naformatoval a nainstaloval SUSE a KDE. Ake bolo moje prekvapenie ked pri pokuse o pristup na novy oddiel Konqueror zahlasil Permissions denied a neumoznil pristup. Ako je to mozne ved SLAX pouzival Konqueror tak isto??? Napada vas co s tym robit?
    • Re: Permissions denied pri pristupe na druhy oddie 01.06.2006 | 13:17
      uid0   Návštevník
      nejde len prezerat a namountovat ti ide? alebo ani to? mozno ti konqueror zmenil vlastnika
      • Re: Re: Permissions denied pri pristupe na druhy o 01.06.2006 | 13:24
        Tilk   Návštevník
        Nie nejde to ani prezerat. Vobec mi neukaze ze by tam boli nejake subory. Dokonca ani nenacita velkost toho oddielu.
        • Re: Re: Re: Permissions denied pri pristupe na dru 01.06.2006 | 14:32
          Tilk   Návštevník
          A v tomto pocitaci pri nom ani nie je ta zelena sipka co pri ostatnych.
    • Re: Permissions denied pri pristupe na druhy oddie 01.06.2006 | 16:33
      Avatar nardew debian  Používateľ
      no tak pastni sem prava na dane subory
      • Re: Re: Permissions denied pri pristupe na druhy o 01.06.2006 | 16:42
        Tilk   Návštevník
        Cooo? Pastni?
        • Re: Re: Re: Permissions denied pri pristupe na dru 01.06.2006 | 16:43
          Tilk   Návštevník
          jaaaj, sorry. ako to mam spravit?
    • Re: Permissions denied pri pristupe na druhy oddie 01.06.2006 | 17:10
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, napada. pripajas ten disk ako root? pracujes s tymi datami ako root? totizto je viac ako velka pravdepodobnost ze sa ti zmenilo UID a po preinstalacii si niekto iny s rovnakym menom. po prekopirovani dat im daj korektnych vlastnikov a skupiny. a na systemove zasahy nepouzivaj grafiku, cloveka potom mylia niektore chyby. najme tie co nemoze vidiet ....
      • Re: Re: Permissions denied pri pristupe na druhy o 01.06.2006 | 19:59
        Tilk   Návštevník
        Ano aj ja som sa dopracoval priblizne k tomu ze data tam boli zapisane SLAXOM ked som bol prihlaseny ako root a preto sa k nim teraz ako uzivatel neviem dostat. Ale neviem ako to prestavit aby sa to napravilo.
        • Re: Re: Re: Permissions denied pri pristupe na dru 01.06.2006 | 20:13
          WlaSaTy   Návštevník
          problem nie je v tom ze boli tie data zalohovane s pomocou live distro Slax, ale v tom ze Teraz nemas prava na ich precitanie ako Uzivatel. totizto, root ma pravo citat (a zapisovat) na cely system. vynimkou je meduza , selinux a podobne. ked ma proces kopirovania moznost zachovat atributy suborov, tak ich zachova. no a ty si v novom systeme iny uzivatel. nezalezi na tom ci mas rovnake meno, uzivatelske cislo mas odlisne. takze si vylistuj ktory to je disk: df -h prepni sa do toho adresara: cd /mnt/hda7 a prekopiruj to kam chces, napriklad pomocou mc. menu atrbutov odporucam iba pri skutocne tvojich datach (fotky, hudba, hry, praca, instalacky, ...) ale nie pri obnove konfiguracie. tam je lepie urobit merge :-)
          • Re: Re: Re: Re: Permissions denied pri pristupe na 01.06.2006 | 20:50
            Tilk   Návštevník
            Len ze ja to z toho oddielu nechcem prekopirovat. Ja ho chcem normalne pouzivat. Cize bude treba nastalo zmenit pristupove prava nan z roota na mna.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Permissions denied 01.06.2006 | 20:59
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              pokial si tam mal cisto nejake svoje adresare, tak im (spolu s ich obsahom) zmen vlastnika: sudo chown user:user -R tvoj_adresar a na ostatne subory sudo chown user:user tvoj_subor
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Permissions denied 01.06.2006 | 21:24
                Tilk   Návštevník
                No to prave ze spravit nemozem ako som uz pisal Konqueror mi vobec neukaze obsah oddielu, hned pri pokuse o pristup vypise vyzsie spominane chybove hlasenie.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Permissions denied 01.06.2006 | 21:42
                  :-)   Návštevník
                  upozornenie: tu zmenu treba robit ako root
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Permissions denied 02.06.2006 | 01:49
                    Tilk   Návštevník
                    Preinstaloval som cely linux (nie koli tomuto ale bola to dalsia kvapka) a pri nastavovani oddielov som si dal experta a pomenil nejake nastavenia, oddiel ktory som potreboval som tam nejak oznacil a dokonca /home je teraz v nom a nie v oddiely so systemom. Cize problem je vyrieseny, bolo treba este odblokovat zvysne adresare, pouzil som vysie uvedene prikazy. Dikes za spolupracu.