ubuntu 6.06 a pristup na internet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.06.2006 | 13:03
Avatar matovka ubuntu 7.04  Používateľ
stiahol som nove ubuntu 6.06 a bol som cely uneseny... je to super a oproti oknam prijemna zmena... avsak to ma jedno ALE: ked som sa prvy krat hral s liveCD, tak islo vsetko ako hodinky, aj na internet som sa dostal cet firefox. potom som to vypol a spustil zase okna, zmazal som par filmov z disku, aby bolo miesto pre ubuntu (zatial spolu s oknami - polovicka ma zatial stres z linuxu) po dalsom nabootovani som uz nedokazal otvorit ani jednu www stranku - firefox stale vypisoval, ze nemoze taku stranku najst a ze si mam skontrolovat, ci miesto www.* nepisem ww.* a tak podobne. tych bootov som potom skusal niekolko, ale na internet som sa nedostal... najviac ma mrzi, ze prvy krat to fungovalo a potom ani za svet... neviete nahodou co robim zle??? dik za odpoved
    • Re: ubuntu 6.06 a pristup na internet 03.06.2006 | 15:47
      WlaSaTy   Návštevník
      ak siet ide s pouzitim IP adies, tak je z najvecsiou pravdepodobnostou iba zle nastaveny nameserver.
      • Re: Re: ubuntu 6.06 a pristup na internet 08.06.2006 | 19:27
        luki   Návštevník
        ta mne robi to iste zarucene je sicko jak ma byt pripojenie cez sietovku a nic nechce naskocit! Preco?
        • Re: Re: Re: ubuntu 6.06 a pristup na internet 08.06.2006 | 19:32
          Tomáš Hanzel   Návštevník
          A IP máš správne nastavené? Alebo dhcp klientík funkšn?
    • Re: ubuntu 6.06 a pristup na internet 09.06.2006 | 02:10
      Cezar Zico   Návštevník
      Neviem ci ti to pomoze ... ale ... ja som bol nuteny ... na Kubuntu 6.06 menit MAC adresu ... a net nesiel ani nahodou ... a skontroval som si vypis ifconfig/linux a ipconfig/WinXP ... a bolo to zle nastavene, aj ked vraj spravne nastavene podla DHCP ... pomenil som adresy podla Win ... a super ... bol som krasne na sieti ... na nete ... dufam ze aspon trosku pomoze ... :)
      • Re: Re: ubuntu 6.06 a pristup na internet 09.06.2006 | 12:19
        luki   Návštevník
        no ty kokso! skusim ale ktovie.......len aby som nemusel stiahnut -ubuntu lebo mne sa to urcite nepodari.........ale vsetko je urcite spravne
    • Re: ubuntu 6.06 a pristup na internet 09.06.2006 | 13:03
      Avatar titanik mint  Používateľ
      nepouzivas nahodou hibernaciu? ak ano, tak vypni power management sietovky vo win