Mplayer trhanie Videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.06.2006 | 21:10
GaBO   Návštevník
Ahoj, skompiloval som si mpayer v slackwary ./configure --enable-gui --language=sk --enable-menu Problém nastane keď si spustím film tak mi seká, trhá obraz. Mám Sempron 3000+ 1599Mhz RAM 512MB SiS int. graf. Pri SuSE mi to šlo v poriadku i pri Kubuntu. Možte mi pomôct ako nastaviť mplayer aby mi filmy nesekaly? ps: -vo som skúšal všetky možnosti, no bezvýsledne.
    • Re: Mplayer trhanie Videa 06.06.2006 | 18:22
      ---   Návštevník
      skus to skompilovat s volbou --enable-xv a na to mozno bude treba libxv-dev mal som podobny problem v ubuntu este ma napadlo nemoze byt problem v dma?
      • Re: Re: Mplayer trhanie Videa 06.06.2006 | 19:05
        Baculo   Návštevník
        skúsim s touto možnosťou --enable-xv ako vravíš ale kde teda zoženiem libxv-dev?
        • Re: Re: Re: Mplayer trhanie Videa 06.06.2006 | 19:15
          ---   Návštevník
          ked zapnes gmplayer tak v nastaveniach VIDEO su moznosti co sa da zapnut ,ak tam nie je xv tak to nemas skompilovane s touto podporou a mohlo (ale aj nemuselo) by to robit popisovane problemy. ./configure --help ti povie viac co sa da zapnut pri kompilacii
          • Re: Re: Re: Re: Mplayer trhanie Videa 06.06.2006 | 20:50
            Gabo   Návštevník
            nie tato podpora tam bola automaticky pridana.. v tomto to nieje.. dalsie navrhy?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer trhanie Videa 06.06.2006 | 21:10
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              zmenit ovladac z vesa na daco co pouziva akceleraciu tvojej grafickej...
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte