Latex

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2006 | 17:28
Avatar dryo mandriva2006  Používateľ
Ahoj, mam problem s Latexom. mozno to ani nie je problem ale po instalacii vsetkych balikov latexu a tetexu v mandrive ked v konzole napisem latex sa to sice spusti ale iba v konzole. nemalo by sa to spustit ako normalne aplikacie v nejakom okne?? dakujem za radu
    • Re: Latex 07.06.2006 | 02:05
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      myslim, ze nie ;)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Latex 07.06.2006 | 09:30
        meno   Návštevník
        latex je iba kompilator, zvacsa napises texovsky subor niekde v editore ako napr. vim, resp. gvim :) a potom v konzole skompilujes latex subor.tex a mas subor.dvi... potom nasadis xdvi subor.dvi a pozres co vsetko este musis vyladit :-p
        • Re: Re: Re: Latex 07.06.2006 | 09:47
          Avatar dryo mandriva2006  Používateľ
          Aha, dakjujem. Ja som mal o tom asi taku predstavu, ze ked napisem text vo vime a budem chciet upravit ho v latexe tak sa mi text na upravu zobrazi v aplikacnom okne. Podla screenov co som pozeral na nete to okno vyzera podobne ako napr. nejaky html editor. No idem skusit daco v tom urobit a uvidim co s toho bude. Mozno nakoniec predca len ostanem pisat v openoffice. Co by bola podla mna skoda, lebo co som o latexe cital tak je to uplne dobra vec.
          • Re: Re: Re: Re: Latex 07.06.2006 | 13:29
            meno   Návštevník
            latex je dobry hlavne na pisanie technickej dokumentacie a matematickych srandiciek( dost odborne napisane co :-D ) ale ak chces neco more klikensie tak skus napr. texmacs...
          • Re: Re: Re: Re: Latex 07.06.2006 | 14:07
            uid0   Návštevník
            myslis nieco ako zvyraznovanie syntaxe? to na linuxe zvlada takmer kazdy editor...
          • Re: Re: Re: Re: Latex 07.06.2006 | 20:46
            :-)   Návštevník
            v debiane je balik vim-latexsuite ktory umoznuje velmi dobru pracu s latexom vo vime
          • Re: Re: Re: Re: Latex 07.06.2006 | 23:27
            Avatar Marián Ščerbák   Používateľ
            V Mandrive je aj TeXmaker, mne sa veľmi páči práve on :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Latex 08.06.2006 | 17:28
              Avatar dryo mandriva2006  Používateľ
              Veľmi pekne ďakujem za ten typ na texmaker. Mal som na mysli presne nieco taketo. Ja s Linuxom len zacinam a neviem este poriadne ani s vimom robit. Casom to snad pride. Ono sa tazko uci cela veci naraz:-) Aj ked za tie dva tyzdne intenzivneho samostudia som vela veci pochopil. Tak este raz vdaka.
    • Re: Latex 07.06.2006 | 17:18
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Latex sa dá používať prostredníctvom "normálnych aplikácií v nejakom okne", teda prostredníctvom front=end editorov, ako sú už zmienený texmacs alebo lyx a ďalších.