-- problem s bootovanim --

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.06.2006 | 23:50
skywaker   Návštevník
Zdravim mam problem s botovanim: mam dve disky 80gb WinXP (Pri-Master) a 60gb FreeBSD+Mandriva (Pri-Slave) ... takze dal som zapisat pri botovani LILO na /dev/hda kde je Windows ovsem robi mi jednu vec ze pri botovani mi botuje z Pri-Slave kde nemam nainstalovany boot loader... V biose mam nastavenu postupnost: floppy-CDROM-hardisk ... Ak chcem aby sa zobrazilo lilo pomoze jedine manualny vyber diskov stlacenim ESC pri botovani... please poradte... lukas.
    • Re: -- problem s bootovanim -- 10.06.2006 | 15:20
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      A nemozes nahodit lilo na ten druhy disk(slave)? Tak, ze bude spustat jadro z toho prveho(master). Mozno je to blbost, ale prve co ma napadlo. Fungovat by to malo, ale je to take drevorubacske riesenie. Ale podla mna by sa to malo dat nahodit v BIOSe, ze z ktoreho disku bootovat. Je blbost ze sa to snazi bootovat zo slave.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: -- problem s bootovanim -- 10.06.2006 | 16:26
        skywaker   Návštevník
        no asi bude dobre povedat ako sa mi to stalo: odpojil som master s ktoreho mi botoval windows a chcel som skusit instalnut windows aj na slave - ale prerusil som instalaciu lebo sa mi necheol to instalovat a dal som tam radsej freebsd... na tomto slave mam aj linux a preto som zapojil naspet mastera a ale lilo nechcelo botovat takze som zobral slaxa nabotoval a chrootol som sa do stareho linuxa a zadal este raz lilo ... a potom som restartoval ale ono to stale botuje z druheho disku na ktorom nie je zavadzac... zistil som ovsem ze prvy disk nema poskodenu mbr lebo staci pri botovani podrzat ESC a vybrat si master a potom botuje z neho coool . ja si myslim ze to bude nieco v nastaveni botovania v biose este sa pozrem ale zatial nemozem tam nastavit hda alebo hdb ale je tam len polozka hardisk
        • Re: Re: Re: -- problem s bootovanim -- 10.06.2006 | 18:50
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          No a je nejaky problem nahodit lilo na ten druhy disk? To by bolo asi najjednoduchsie riesenie
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Re: Re: Re: -- problem s bootovanim -- 10.06.2006 | 23:40
            skywaker   Návštevník
            problem nahodit nie je aspon som neskusal ale nezda sa mi to prave orechove ked by sa dalo urobit aby botoval normalne s Mastera ale skusim :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: -- problem s bootovanim -- 10.06.2006 | 23:50
              skywaker   Návštevník
              Problem vyrieseny!!! Nasiel som v Biose kde sa to da prepnut...