debian a kompilacia mplayer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2006 | 18:09
david   Návštevník
pozdravujem vas, opat vecna tema media a linux > rozhodol som sa kompilovat zdrojaky mplayeru, vytvoril som si adresar na kodeky, nakopiroval ich tam - OK ale dam prikaz do konzoly ze > ./configure --enable-gui ......... Checking for XMMS inputplugin support ... no Checking for inet6 ... yes Checking for gethostbyname2 ... yes Checking for GUI ... yes Error: X11 support required for GUI compilation Check "configure.log" if you do not understand why it failed. tak ideme checknut cinfigure.log a ============ Checking for GUI ============ ~ dostal som na konci toto. som vdacny za kazdu radu,
    • Re: debian a kompilacia mplayer 11.06.2006 | 01:51
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      to by moholo riesit instalovanie xorg-dev (alebo xfree86-dev pre xfree86?)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: debian a kompilacia mplayer 11.06.2006 | 02:08
        david   Návštevník
        xorg-dev - take nieco som v balickoch nenasiel xfree86-common mam nainstalovane xfree86 mam nainstalovane skoda keby bol na to priamo balicek ze ".deb" :) inak v konzole mi mplayer frci len keby sa mu xcelo aj v gui
        • Re: Re: Re: debian a kompilacia mplayer 11.06.2006 | 02:47
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          neviem ako sa vola balicek dev pre xfree86. ja pouzivam X.org. ale urcite ho nemas nainstalovany. kasli na to. je empiricky dokazane, ze GUI je naprd :)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: debian a kompilacia mplayer 12.06.2006 | 20:28
            Tomáš Hanzel   Návštevník
            Ak som správne pochopil tak ti mplayer ide ale len cez konzolu. Čo takto skompilovať ho ./configure --enable-gui ale predtym doinstalovat gtk?
            • Re: Re: Re: Re: Re: debian a kompilacia mplayer 12.06.2006 | 22:56
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              hmm. aj si cital jeho otazku? :)) a gtk sa moze riesit az potom, co bude mat X11 dev. baliky
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: debian a kompilacia mplaye 13.06.2006 | 01:44
                david   Návštevník
                tak pani diki za rady X11 dev balicky som uspesne vyriesil teraz mi konzola hlasi prave to vyssie spominane gtk konkretne Error: The GUI requires GTK devel packages (which were not found). a tak prosim o radu ako s tym vybabrat ked dam ze apt-get install "gtk" Reading Package Lists... Done Building Dependency Tree... Done E: Couldn't find package gtk tak ideme cez Kpackage a teraz neviem ktory gtk si mam nainstalovat. poradte prosim
                • Re: 13.06.2006 | 01:51
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  libgtk-dev ak pouziva GTK2 (co pochybujem) libgtk2.0-dev
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: 13.06.2006 | 02:15
                    Avatar David Grebac debian 3.1  Používateľ
                    dik nainstaloval som si ten balicek znova skompiloval all OK ale teraz skutocne trivialna otazka xcem ho spustit > ale mam ho v adresari /home/david/Mplayer - tam som mal aj zdrojaky a tam som aj kompiloval asi by pomohlo odstranit ho a nanovo nainstalovat vsak co poviete?
                    • Re: Re: Re: 13.06.2006 | 08:59
                      lubo   Návštevník
                      ./configure --disable-runtime-cpudetection --enable-freetype --enable-menu --enable-gui --language=cz make ako root make install Takto kompilujem ja. Po ./configure na konci vypise ktore kodeky nasiel. Podla toho doinstalujem dalsie baliky. Po make install mas v /usr/local/bin/mplayer, gmplayer a mencoder
                    • Re: Re: Re: 13.06.2006 | 18:09
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      kedze mas debian, tak urcite nebudes chciet dat make install. mal by tam byt adresar debian. precitaj si README.debian a podla instrukcii vytvor DEB balik, ktory nainstalujes cez dpkg
                      Debian. apt-get into it…