ALSA + Firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.06.2006 | 07:49
shlooky   Návštevník
zdravim, mam problem s rozchodenim zvuku vo firefoxe. pouzivam ALSA zvukovy server. Ked si pustim hocijake video alebo mp3 z HDD vsetko ide ako ma byt. problem nastane ked si chcem pozriet video vo firefoxe alebo ked v pozadi webstranky ma ist zvuk, vtedy zvuk nejde. pozeral som v mixery a vsetko mam pozapinane. poradte pliz. distro je Gentoo a jadro som robil manualne.
    • Re: ALSA Firefox 17.06.2006 | 14:30
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      to bude flash pluginom. nepouziva ALSA, zaberie si cez OSS celu zvukovku (pokial je v tom momente volna)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: ALSA Firefox 17.06.2006 | 14:55
        shlooky   Návštevník
        tazke si mam radsej namiesto alsy dat oss? to je nejaka blbost ne? nestaci len ta podpora v jadre cez emulovanie?
        • Re: Re: Re: ALSA Firefox 17.06.2006 | 15:13
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          nie, nemas si davat OSS, mas cakat na Flash 9 niekomu sa to vraj podarilo robehat naraz cez wrapper (aoss? neskusal som)
          Debian. apt-get into it…
    • Re: ALSA Firefox 17.06.2006 | 15:36
      .   Návštevník
      Ak pouzivas KDE a artsd tak spustaj firefox cez artdsp firefox. Na video potrebujes nejaky plugin, napr. mne standartne spusti video xine.
      • Re: Re: ALSA Firefox 17.06.2006 | 15:43
        .   Návštevník
        pardon, spravne to ma byt samozrejme artsdsp firefox a nie artdsp.
        • Re: Re: Re: ALSA Firefox 18.06.2006 | 01:41
          shlooky   Návštevník
          nepouzivam KDE mam xfce4, mam aj xine a aj mplayer, zrejme to bude ako to popisal uid0
          • Re: Re: Re: Re: ALSA Firefox 18.06.2006 | 02:21
            .   Návštevník
            Asi ano, skus este pozriet serial o ALSA na abclinuxu.cz a prezriet help databazu firefoxu (resp. Macromedie/Adobe ak nieco tak maju).
      • Re: Re: ALSA Firefox 19.06.2006 | 07:49
        shlooky   Návštevník
        takze uz to ide... do make.conf som pridal "oss" a rebuildol cely system... diky za radu! problem vyrieseny