Mplayer

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.07.2006 | 22:33
Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
Dobry den. myslim ze tato tema tu uz bola opletana velmi dlho a cital som tie prispevky ktore tu okolo toho boli, no presto by som vas prosil o radu. ja si stiahnem z http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/4/idpl/2881389/com/MPlayer-i586-1.0pre8-svn18633.i586.rpm.html mplayer, dam ho nainstalovat, teda myslim ze sa to tak robi a ked sa to dokonci mplayer mi vobec nejde. Ak ho dam spustit chvylku ako keby ho spustal no potom nic. Nespusti sa nic. Ked dam film a dam ho spustit cez mplayer takties sa nic nespusti. Mam suse linux 10.0 a instaloval som to cez yast2 no stale mi to prosto nechce ist. Ja uz si s tym naozaj neviem rady. ak niekto viete poradte mi prosim. Dakujem
    • Re: Mplayer 18.06.2006 | 03:11
      WlaSaTy   Návštevník
      co znamena nespusti sa? skus v terminali: mplayer film.avi to by malo vypisat nejake informaie a nahodit film do okna ak nie, tak tam vypise preco to nejde.
      • Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 04:40
        Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
        skusal si repozitar od packmana???
        ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
        • Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 14:10
          Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
          tak toto mi tam vyhodilo mplayer: error while loading shared libraries: libdv.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory
          • Re: Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 15:09
            ---   Návštevník
            z toho vyplyva ze ti chyba libdv.so.4 kniznica ,tak ju niekde najdi a nainstaluj a malo by ist
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 16:02
              david   Návštevník
              no ale tu kniznicu najst je umenie nie je to len take jednoduche mne v suse musi stacit konzola lae keby ste tu kniznicu nasli dajte link lebo ani packman ju nema a rpmfind hlasi ze ma rpm len pre mandrivu
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 17:10
                WlaSaTy   Návštevník
                kniznica libDV je sucastou balika libdv. ale nebolo by jednoduchsie pozriet si manual ako pridat podporu multimedii do suse?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 17:26
                111   Návštevník
                prvy odkaz z googla http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/3/srodzaj/1/search/libdv.so.4
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 20:46
                  david   Návštevník
                  hej a co povies na toto dal som tvoj link do opery a hla > Not enough search parameters. I'm using defaults. FILE WASN'T FOUND IN ANY RPM FILE. TRYING TO SEARCH THIS FILE ON FTP SERVERS You have chosen search rpm in world FTP resources. Not enough search parameters. I'm using defaults. Your search libdv.so.4 did not match any entry in database. If you didn't do it, try add to searched space more distributions and repositories.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 21:55
                    WlaSaTy   Návštevník
                    skrabat sa lavou rukou za pravym uchom je cool. pozrel by som si fotky :-) http://linuxos.sk/zobraz_prispevok.php?forumid=33389 tvoja otazka bola posledne zodpovedana necelych 14 hodin pred tym ako sa znova objavila na fore.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 18.06.2006 | 22:53
                      david   Návštevník
                      sorry pani trochu som si neudrzal nervy, viem. ale dost ma to stve ked hoci date dobry odkaz a tiez pozriem si forum, priznam sa, verne sa ho drzim tak to proste nejde. PS >inak ked pridam nove zdroje instalacie tak sa nemozem dockat nastartovania yastu ale kasle m na to staci mi konzola :) a tam to frci majte sa
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 20.06.2006 | 13:47
                        Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
                        ked ti stačí konzola tak by si mi mohol napísať aspon stručný návod ako inštalovať cez konzolu?Ja by som sa to taktieš velmi rad naučil no neviem odkial...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 21.06.2006 | 00:07
                          david   Návštevník
                          no keby si vedel ako som to instaloval tak by ma vysmiala vacsina prispievatelov na fore :)))) rady na instalaciu cez konzolu mplayera> ak sa mylim prosim opravit> instal
    • Re: Mplayer 07.07.2006 | 21:15
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Ja mám iný problém. Už som čítal aj predchádzajúce príspevky na fóre, ale nenašiel som nič na môj problém. Inštaloval som mplayer preložením zo zdrojákov a v možnostiach video výstupu sa nenachádza nič použiteľné pre mňa. Teda keď spustím mplayer príkazom mplayer nieco.avi spustí sa mplayer, ale ide len zvuk. Zistil som, že jeden z video výstupov je aj niečo na s3 savage 4 grafickú kartu, ktorú mám ja. Lenže keď zadám mplayer -vo help nenájdem to v zozname, ani nič vhodné pre mňa. Dá sa to nejako pridať, alebo musím odstrániť mplayer a inštalovať znova? Ak musím inštalovať znova, čo mám urobiť, aby v zozname možností pre video výstup boli nejaké ďalšie veci (napr. X11)?
      • Re: Re: Mplayer 07.07.2006 | 21:24
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        a co ti vypisuje mplayer -vo help? configure si vsetko nastavuje automaticky, asi ti chyba balik libxv-dev (alebo aj libsdl1.2-dev by ti mohol stacit). to je asi najpouzivanejsi vystup.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Mplayer 11.07.2006 | 10:39
          Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
          veď práve, v tom zozname video výstupov by som chcel mať aj Xv. Keď doplním libxv-dev, pôjde to aj bez preinštalácie? Inak zadal som aj apt-get -f install a napísalo "žiadne nesplnené závislosti". Ten počítač mám doma, tak to teraz nemôžem vyskúšať.
          • Re: Re: Re: Re: Mplayer 11.07.2006 | 11:08
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            nainstaluj configure make fakeroot debian/rules binary vysledny balik bude o adresar vyssie, ten nainstaluj cez dpkg -i
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 17:18
              Hemoglobin   Návštevník
              Mne nejdu prehrat DVD a hadze mi tento error poradte pls a ked treba nieco stiahnut napiste s kade to mozem ziskat hemoglobin@Vigor16:/media> mplayer dvd://
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 17:51
              Hemoglobin   Návštevník
              Mne nejdu prehrat DVD a hadze mi tento error poradte pls a ked treba nieco stiahnut napiste s kade to mozem ziskat hemoglobin@Vigor16:/media> mplayer dvd://
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 17:52
                Hemoglobin   Návštevník
                hemoglobin@Vigor16:~> cd /media/ hemoglobin@Vigor16:/media> mplayer dvd://
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 17:54
                  Hemoglobin   Návštevník
                  hemoglobin@Vigor16:~> cd /media/ hemoglobin@Vigor16:/media> mplayer dvd://
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 17:56
                    Srry za spam ale nece mi dat cely prispevok   Návštevník
                    hemoglobin@Vigor16:~> cd /media/ hemoglobin@Vigor16:/media> mplayer dvd://
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 18:07
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      skus to uzavriet do tagov <xmp> a </xmp>
                      Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 22:17
                WlaSaTy   Návštevník
                nejdu ti prehrat DVD, a to kodovane (CSS) alebo aj nekodovane?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mplayer 13.07.2006 | 22:33
                  Hemoglobin   Návštevník
                  uz som to skusal ale len chvilu a spravil som to bo vtedy som daval prikaz /media/.... a dal som /dev/hdc(hdc je u mna DVD rom) a islo to len som na to nemal cas a skusal som klikat co tam mate ze uvod,film a take sprostosti co su pri dvd a to mi neslo klikniut ale skusal som to len raz.......