Odstranenie aplikacie s gentaa aj so zavislostami

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2006 | 02:45
worky   Návštevník
Ako odstranim aplikaciu s gentaa aj so vsetkimi zavislostami ktore sa na danu aplikaciu vztahuju ? Skusal som to s emerge --unmerge geoip a odstranilo len geoip ale bordel ( zavisloti ) neodstranil.
    • Re: Odstranenie aplikacie s gentaa aj so zavislost 20.06.2006 | 20:28
      WlaSaTy   Návštevník
      rucne, jednu po druhej.
    • Re: Odstranenie aplikacie s gentaa aj so zavislost 20.06.2006 | 22:17
      Ludo   Návštevník
      skus nieco ako equery -depends geoip
      • Re: Re: Odstranenie aplikacie s gentaa aj so zavis 21.06.2006 | 07:54
        Dušan Ivančo   Návštevník
        V prípade, že si si istý, že tvoj /var/lib/portage/world súbor je úplne v poriadku (to znamená, že v ňom máš zapísané JEDINE programy ktoré si inštaloval pomocou emerge a žiadne závislosti) tak úplne jednoducho: emerge --ask --depclean To ti odstráni všetok zbytočný bordel. BTW: ja viem, že to na teba bude kričať, že to môže poškodiť systém, ... ale ja to používam 2 roky a doteraz mi to odinštalovalo navyše (čiže zle) jeden jediný program ktorý ale následne poriešil za ním spustený emerge --revdeprebuild.
        • Re: Re: Re: Odstranenie aplikacie s gentaa aj so z 22.06.2006 | 15:51
          worky   Návštevník
          Mas tam chybu jbakos ~ # emerge --revdeprebuild !!! Error: --revdeprebuild is an invalid option.
      • Re: Re: Odstranenie aplikacie s gentaa aj so zavis 21.06.2006 | 10:22
        jancici   Návštevník
        toto ukaze len baliky ktore su zavisle od geoip baliku. ale chlapik chce prave opacnu vec ;-) ako to uz tu je napisane 1) emerge --depclean 2) revdep-rebuild
    • Re: Odstranenie aplikacie s gentaa aj so zavislost 21.06.2006 | 14:18
      WlaSaTy   Návštevník
      zaujimalo by ma aky bordel si zo sebou natahal geoip. libc/glibc je v systeme standardne a zlib sa neda povazovat za bordel alebo neziaducu zavislost. bulbasaur ~ # emerge -Dvt geoip >>> --tree implies --pretend... adding --pretend to options. These are the packages that would be merged, in reverse order: Calculating dependencies... done! [ebuild N ] dev-libs/geoip-1.3.12 731 kB Total size of downloads: 731 kB bulbasaur ~ # bulbasaur ~ # cd /usr/portage/dev-libs/geoip bulbasaur geoip # less geoip-1.3.12.ebuild ... DEPEND="virtual/libc sys-libs/zlib" ... no nic, dnes je zvlastny den.