Reiser4 na / v Gentoo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.06.2006 | 12:31
Avatar chembro   Používateľ
Pokusal sa tu uz niekto zmenit reiserfs v3 na reiser4 (v4) (formatovanim) na root particii v uz nainstalovanom Gentoo( system, dalsie aplikacie...), ale tak ze si chcel zachovat cely system Gentoo? Uvediem priklad:
1. skompilovanie kernela s reiser4 podporou
2. skopirovanie obsahu root particie na druhu particiu
3. sformatovanie root particie na reiser4
4. skopirovanie systemu na povodny disk, obnova zavadzaca.
?
Ak ano, tak by som vas poprosil keby ste sa so mnou podelili o skusenosti , rady..., pripadne o vylepseny postup. Dakujem :)
    • Re: Reiser4 na / v Gentoo 23.06.2006 | 22:07
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      odporuam kopirovat vypnuty system. raz som kopiroval zapnuty ale neskumal som preco nebootuje.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Reiser4 na / v Gentoo 23.06.2006 | 22:09
        Avatar chembro   Používateľ
        ved tak som myslel , pomocou live CD.
        • Re: Re: Re: Reiser4 na / v Gentoo 23.06.2006 | 23:17
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          no, tak by to nemal byt problem. z ext3 na ext3 mi to vzdy islo na prvykrat. staci spravne nabootovat z grubu. a mozes este predtym prestavit fstab, ak sa nieco meni. ale nie je to nutnost.
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Reiser4 na / v Gentoo 23.06.2006 | 23:20
            Avatar chembro   Používateľ
            mam lilo ale velky rozdiel neni. Pockam este na dalsie odpovede
            • Re: Re: Re: Re: Re: Reiser4 na / v Gentoo 23.06.2006 | 23:38
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              na co vlastne cakas? ked to nenabootuje, tak das povodny boot, nie?
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reiser4 na / v Gentoo 23.06.2006 | 23:40
                Avatar chembro   Používateľ
                cakam, ci sa este niekto najde co ma skusenosti s danou temou. Aj tak sa chcem do toho pustit koncom leta ked budem mat prazdnejsi disk.
    • Re: Reiser4 na / v Gentoo 24.06.2006 | 11:40
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      nekopiruj /sys, /proc a /dev, inac by to malo fungovat (ja som to tak robil uz n-krat.)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Reiser4 na / v Gentoo 24.06.2006 | 12:31
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        /sys a /proc by mohol vytvorit adresare. ale ked je system vypnuty, tak su samozrejme prazdne. ani /tmp sa nemusi kopirovat, ale potom musi povolit vsetkym zapis a nastavit sticky bit. ohladne /dev by som radsej kopiroval
        Debian. apt-get into it…