PC-BSD + LAMA + DALSI SOFT

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.06.2006 | 19:07
tomolc   Návštevník
zdravim strasne sa mi páči PCBSD. konečne to niekdo vo svete lepších os pochopil. JA LAMA desktopista potrebujem taku správu softvéru že stači stiahnut jeden subor all in one a jeto. KEDZE NEMAM DOMA INTERNET tak mi to vyhovuje. potrebujem poradiť ako dostať do pc-bsd niektore programi ktore zatial niesu ako PBI pack. napr nove VLC 0.8.5 ale aj dalsie. napadlo ma ze si stiahnem nejaky port alebo ako sa to vola z free bsd ale ten vlc mal len 5MB /nejaky archiv/ a normalne ma cca 20. asi treba este nejake kniznice... takze MOJA OTAZKA JE: da sa niekde stiahnúť celí pack VLC /aj iní soft/ zo vsetkymi zavislostami? tak abi som ho mohol OFFLINE nainstalovat cez ako vo freeBSD cez tu konzolu - manual uz mám. PS: este mala podotázka: da sa v pc-bsd rozbehat ATI X300 s ATI ovladacmi abi išla 3d akcelerácia. moc by mi to pomohlo. za odpoved dakujem. tomolc@azet.sk
    • Re: PC-BSD LAMA DALSI SOFT 30.06.2006 | 10:31
      Legion   Návštevník
      PCBSD je skvely system, suhlas. Skoc na stranky freebsd a v manualy resp. na stranke s portami mas urcite napisane ako v tomto pripade postupovat. a co sa tyka ATI tak jednoznacne sa obrat na PCBSD Forum, odpovedat tam bud uz najdes alebo sa opytaj.
    • Re: PC-BSD LAMA DALSI SOFT 30.06.2006 | 15:15
      Avatar chembro   Používateľ
      PC-BSD vychadza z FreeBSD. Od cca roku 2005 ATI neportuje ovladace pre FreeBSD. Zostava ti jedine skusit rozbehnut 3D akceleraciu pomocou opensource ovladacov.
      • Re: Re: PC-BSD LAMA DALSI SOFT 30.06.2006 | 15:18
        tomolc   Návštevník
        ach jo skusim to
        • Re: Re: Re: PC-BSD LAMA DALSI SOFT 30.06.2006 | 19:07
          pzad   Návštevník
          Pokial je to X300 integrovana XPRESS chipsete, tak nepojde 3D ani s opensource driverom, pokial nie je integrovana tak je sanca ze pojde (zalezi od toho, ci ma vlastnu pamat alebo nlen zdielanu).