UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.09.2006 | 22:43
tomolc   Návštevník
Zdrvím chcem sa spítať kde sa dá normálne stiahnúť DVD ISO najnovsieho ubuntu. lebo vsade mi to ponuka len torenty. dik moc tomolc tomolc@azet.sk
    • Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 29.06.2006 | 21:08
      Avatar nardew debian  Používateľ
      v zivote som nebol na strankach ubuntu, ale je velmi zaujimave, ze za 10sec som mal link na iso subor... takze hladaj
      • Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 29.06.2006 | 21:23
        tomolc   Návštevník
        asi som to prehladol. OK
        • Re: Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 29.06.2006 | 21:37
          Avatar nardew debian  Používateľ
          http://cdimage.ubuntulinux.org/dvd/current/
    • Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 29.06.2006 | 22:24
      Henry   Návštevník
      Moze mi niekto povedat co sa na tom DVD nachadza navyse oproti klasickemu Live/Install CD? Ma to aspon taky rozsah programov ako SUSE alebo Fedora Core?
      • Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 01.07.2006 | 22:09
        zbytocne   Návštevník
        DVD je podla mna uplne zbytocne. mne staci CD. Urcite bude aj tebe. Lebo ked ides nieco instaloval a medzi casom vysiel update je ti zbytocne ze to mas na DVD. aj tak to sosnes z netu
        • Re: Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 02.07.2006 | 11:41
          tomolc   Návštevník
          NIC V ZLOM pre poucenie: Vy linuxaci si myslite ze na slovensku ma kazdi net co? Prebudte sa tu niezme "na západe" kde je free wifi pokritie skoro vsade alebo lacny net alebo vysie platy. slovenská realita je ze vela ludi nema net ale má k nemu nejakim sposobom prístup. ja napríklad som teraz v robote /ano v nedelu/ a rano si dam stahovat to dvd ISO. vecer dojdem domov a dam instalovat to iso stahujem kvoli tomu abi ked tam doma nahodim SKORCHED3D -hra /alebo nieco ine co nieje na cd/. Abi ma neočaril sinaptic tím že potrebuje sto dalsich kniznic ktore na cd niesú. a ako si ich stiahnem ked doma nemam net? no jasné: zajtra mam volno pojdem do roboty a v googli dam vyhladavat tie kniznice *.deb a stiahnem ich potom dojdem domov a dam ich cez sinaptic instalovat lenze on vypíse "ze kniznica xy je v konflikte z inou kniznicou a ze pre jednu sa misim rozhodnut" alebo ze mám nesprávnu verziu dacoho iného co je treba. a tak si vsetko poctivo poopisujem a dalsi den ked mam volno idem do internetky /v robote by ma uz vyhodily ze mam volno/ a dam to do googlu a stahovat.... a takto sa tocim do kola. DO KELU kedi tvorcovia softwaeru NA DESKTOP /nie server -to je o inom/ pochopia ze ked mám 200GB HDD je mi úplne jedno cze budem mat v kazdej aplikácii duplicitne 10 knizníc v roznich verziách. aj keby to bolo 2GB navise netrapi ma to. preco nemozu spravit napriklad BMPx vo verzii OSS bez kodeku mp3 verziu nonOSS s mp3 kodekom usetrili by mi to hladanie kodeku a zaroven by zatraktívnili svoj soft. a to iste s MPlayerom a dalsimy. proste to nechapem. asi som upadol do linuxovej depresie lebo v poslednej dobe /pol roka/ mi na kompe ziadne distro nefici k spokojnosti. naposledi som bol spokojny z mandrivou 2005LE - mal som ju 3/4 roka. pomoooooooooooooc? :) asi sa este nacakám kým príde doba ked nainstalujem distro z cd. dojdem na stránku distra a stiahnem si 1 ALL in 1 subor s pozadovanim programom pre moje distro /namiesto uzasneich 14GB ftp repozitaru ktori musim tahat teraz lebo co ked niejaka kniznica.../ ale nie cakat nemusim. take distro axistuje. preca LIVE distro SLAX -nový kernel +KDE +SOFT staci stiahnuť nakopciť a jeto na slaxe ako na jedinom mi vsetk hard bezi na prvi raz uz dlhsiu dobu co sa o suse ani mandrieve neda povedat. a stiahnem si jeden modul rozbalim a funguje to. geniálna myšlienka -live aj desktop a staci mi k tomi ten LIBERARY pac co je na jeho stranke.
          • Re: Re: Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 03.07.2006 | 06:13
            Digi   Návštevník
            Mas 100% pravdu, cakal som na suse 10.1 ako maly ch;apec na cukrik, a bol som zneho maximalne sklamany, pretoze po nainstalovani nefakcia zakladne veci ako prehravanie videa a midi suborov ( napr. ked si napisete skladbu v note edit ) co mi v NoteWorthyComposer pod WIN fakci uplne bez problemov. Nerobi mi sice extra problem si to doladit, ale otazka je, co s toho softu potrebuje domaci uzivatel, ked zakladne veci ako video a midi bezprostredne po install nefakcia !!!! nehovoriac o tom ze samotna install je oproti inym distro nekonecne dlha, ( na mojej P4 3Ghz 1GbDDR cca 40min), a start systemu je ties zo vsetkych distro si najdlhsi. Osobne som cakal ze tieto veci budu v 10.1 uz odstranene !!! Zaujmave na tom je , ze niektore distra ako kororaa bez vecsich problemov dokaze dokonca presne detekovat aj graficku kartu i XGL zatial co v SUSE si musim aj toto doladovat sam, pricom nesmiem zabudnut najprv doinstalovat dalsie potrebne baliky pre XGL, co je to potom vlastne za distro pre domaceho uzivatela???????
            • Re: Re: Re: Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 03.07.2006 | 19:21
              Tomáš Hanzel   Návštevník
              No ked už tak plačeš...to ber nadhodene, mam pre teba Slackware.... Stiahneš jeden tgz a máš. Málokedy sa stretneš so závistlostami... Osobne moc spokojný,,,
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO DVD 03.07.2006 | 22:19
                Digi   Návštevník
                zadaj presnu adresu ak mozes, lebo v praci nemozem dlho brazdit po nete, len otvorit spustit stahovanie na pozadie a pokracovat v praci, zatial dik. ked ho stiahnem urcite ho skusim.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO 04.09.2006 | 21:45
                  Creator   Návštevník
                  http://www.slackware.com v balickoch si ho mozes stiahnut , ja osobne pouzivam len Slackware a som s nim velmi spokojny , uz ho mam vyse dvoch rokou, odporucam
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: UBUNTU KDE STIAHNUT TO 04.09.2006 | 21:45
                  Creator   Návštevník
                  http://www.slackware.com v balickoch si ho mozes stiahnut , ja osobne pouzivam len Slackware a som s nim velmi spokojny , uz ho mam vyse dvoch rokou, odporucam
                  • slax 21.09.2006 | 22:43
                    renekovac   Návštevník
                    no neviem,ja pouzivam debian,,predtim som chodil na SUSE az do ver.10.0,,suse-10.1 naozaj dobre doprcali.na laptope mam suse 10.1 ale na pevnej masine debian-sarge 3.1r3.Slax som skusil,ale mi moc nesedel,chystam vyskusat gentoo,