X terminal

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.07.2006 | 00:19
Avatar help Fedora Core 2.6.15  Používateľ
Mam dva pc (OS Fedora Core 5), jeden ako server (192.168.10.1) druhy ma sluzit ako x-terminal (192.168.10.2). Na serv. bol zmeneny subor /etc/X11/xdm/kdmrc tak, ze v riadku (#Whether KDM should listen to XDMCP request.... Enable=false) bolo zmenene Enable=true. Na terminali neboli urobene ziadne zmeny, az na star do prikazoveho riadku nie do x. Po zadani prikazu: X -query 192.168.10.1 na term. sa ukaze kurzor mysi, cierna obrazovka a system zamrzne. Prosim poradte, kde je chyba.
    • Re: X terminal 05.07.2006 | 09:09
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      Nejaky logy? Mas povoleny porty? Jinak vhodnejsi na praci s XDMCP mi prijde GDM (jak nastaveni - naklikani nebo prehlednej konfigurak, tak klient - zmacknu F10 a bud je pocitac, kam se chci na X pripojit v seznamu, nebo napisu adresu).
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: X terminal 06.07.2006 | 00:19
        sianna   Návštevník
        ako zistim ci su povolene porty? gdm som skusala. hlasi chybu ze bud nie je druhe pc zapnute al. \\\\\\\"is not willing support login session\\\\\\\" inac na F1 hlasi: XDM: too many retransmissions, declaring session dead FreeFontPath: FPE \\\"unix/:7100\\\" refcount is 2, shouuld be 1, fixing