wínko

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.07.2006 | 19:40
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
ako vlastne funguje wine? u mna moc nefunguje :) kliknutim na notepad.exe a podobne vecicky to funguje, ale nech skusim cokolvek ine, tak som v keli :( nepride ani ziadna chybova sprava a proste nepusti :( heeeeelp
    • Re: wínko 09.07.2006 | 16:39
      punta   Návštevník
      zkus si ho nejdřív nastavit winecfg a programy pouštět z konzole wine /home/blabla/ten_soubor.exe když to spadne tak tam možná najdeš vypsané co to dělalo.
      • Re: Re: wínko 13.07.2006 | 19:40
        Avatar _Lenin Mint Linux  Používateľ
        No ja keď tam napíšem wine /home/ten_a_ten/Desktop/Cinema 4D.exe tak mi vypíše že sa nenašlo na "C://Windows//Cinema 4D.exe"" Plís help mi s tímto wine som fakt lama!
    • Re: wínko 09.07.2006 | 21:45
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      Stano Hoferek, ultraklikac:) POUZIVAJ KONZOLU, naco ju mas?
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Re: wĂ­nko 13.07.2006 | 09:33
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        stano@hoferek2:/media/sda6/hry/heroes1$ wine heroes.exe Warning: unprotecting memory to allow real-mode calls. NULL pointer accesses will no longer be caught. Tak Kilecko a co s tym? vo wineconfig som nastavil pre win98
        • Re: Re: Re: wĂ­nko 13.07.2006 | 11:04
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          ak ti to pomoze, tak ne sa nepodarilo nikdy s wine spustit nieco dosove ;)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: wĂ­nko 13.07.2006 | 11:13
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            a aku taku normalnu hru sa ti podarilo niekedy spustit? nejaku strategiu, akcnu atd
            • Re: Re: Re: Re: Re: wĂ­nko 13.07.2006 | 11:21
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              q3 demo aj full ;)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: wĂ�ďż˝Ă�ďż˝Ä 13.07.2006 | 12:44
                m0d0r   Návštevník
                q3 je uz hodnu dobu vyportovane na linux
                • Re: 13.07.2006 | 13:57
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  to je mi novinka, ale otazka znela: a aku taku normalnu hru sa ti podarilo niekedy spustit? alebo q3 nie je normalna hra? BTW q3 nebolo portovane, ale napisane multiplatformne.
                  Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: wÄ�ďż˝Ă�ďż˝Ä&#65 13.07.2006 | 11:22
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              Red Alert 2 + Yuri + nejake mody, Generals Zero:Hour, Renegade, Counter-strike, Mafie atd. :)
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: w�Ä?ĹźË?�Ä?ĹźË?ÄA 13.07.2006 | 11:34
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                a nejaku strategiu starovek/stredovek/fantasy ??? je jedno ci tahovu alebo real time
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wÄ�ďż˝Ä� 13.07.2006 | 12:22
                  WlaSaTy   Návštevník
                  FPS starovek/stredovek/fantasy? napriklad heretic II, engine QII, existuje niekolko prirodzenych portov pre linux takze wine nie je potrebne. ale nakolko hra podporuje software renderer a aj openGL tak emulacia nie je potrebna. mimochodom, na stranke wine zrusili databazu aplikacii ktore pod nim funguju/nefunguju?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: wÄ�ďż˝Ä� 13.07.2006 | 14:00
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  AOE 2 a Stronghold mi islo, ak si dobre pamatam
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte