Rar arxiv v linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.07.2006 | 01:23
eat   Návštevník
Dobry den, mam taky mensi problem... Potreboval by som vediet preco mi nejdu rozbalit rar archivi v Mandriva linuxe... Kamarat ma ten isty dokonca odo mna Cd media a jemu ide vsetko vporiadku. Mam manazaer archivov ARK. Problem je asi vtom, ze ked stiahnem nejaky rar archiv a pokusam sa ho otvorit cez MC tak vobec nejde. Ked otvaram v ARK, tak mi bud vypise chybu: "Unpack Error!", alebo mi otvori ARK a vybafne na mna s poziadavkou, aky format chcem pouzit pri rozbalovani, ked dam pouzit Rar tak vypise uz spominanu chybu alebo Ark otvori dialogove okno a vnom nic nieje. Lenze v tom archive urcite zabalene nieco je. Tento problem sa nevyskituje iba v jednom archive. Nejdu mi otvarat kompltene vsetky Rar archivi. Dakujem za vsetky odpovede
    • Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 10:23
      WlaSaTy   Návštevník
      asi bude treba nainstalovat unrar.
      • Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 16:57
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        a pokial mas debian tak non-free verziu (iba ten otvara archivy verzie 3)
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 17:09
          WlaSaTy   Návštevník
          fuuha, da sa taky archiv niekde ukazat?
          • Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 17:15
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            ukazat? vyraba ich rar verzie 3 :) info o balicku: http://packages.debian.org/stable/utils/unrar tymto sa da vyrobit: http://rarlabs.com/download.htm ale asi tam nenajdes PPC verziu
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 18:51
              WlaSaTy   Návštevník
              to, cim sa da vytvorit rar verzie 3 mi je jasne. respektive cim sa da vytvorit rar balik (pomocou rar shareware/non free). mna zaujimalo skor ako je mozne ze archive verzie 3 sa da rozbalit iba pomocou non-free verzie, najme ak unrar je od toho isteho vyrobcu ktory roky tvrdil nieco o spetnej kompatibilite. na PPC pouzivam bez problemov to, co mi ponuka emerge (unrar) a som s tym plne spokojny. zatial sa mi nestalo ze by mi nieco nerozbalil i ked baliky rar moc nevyuzivam. * app-arch/unrar Latest version available: 3.6.2 Latest version installed: 3.6.2 Size of files: 121 kB Homepage: http://www.rarlab.com/rar_add.htm Description: Uncompress rar files License: unRAR
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 20:05
                eat   Návštevník
                mno nainstaloval som unrar, dopadlo to asi tak, ze sa nic nezmenilo... napr. format zip otvori v pohode len ten sprosty rar archiv... skusim este prekompilovat ARk... som zabudol distro mam MAndriva Linux 2006 a ked mam nejaky rar archiv tak ked nan kliknem vybafne na mna dialog, on ani neviem v akom softe to am otvarat... Tak tam vzdy dam Arka el aj tak to nepomoze... Prosim napise este, dakujem
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 20:25
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  pokial ma MC k dispozicii unrar, nemoze nastat ziaden problem (pokial si si nepototo konfigurak MC)
                  Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 20:19
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                netvrdim, ze nemozes rozbalit rar, ale vytvorit - na ich strankach su vsetko verzie pre x86, unrar je pre rozne architektury (http://packages.debian.org/stable/utils/unrar) spatna kompatibilita je super, ale funguje len spat (t.j. novu verziu starym programom nerozbalis) http://packages.debian.org/testing/utils/unrar-free
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 20:29
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  teda, samozrejme, ze spatna kompatibilita je spatna kompatibilita. proste ta zmena vo verzii 3 je velka, ani RAR password recovery napr. nevie pracovat s RAR 3 archivmi
                  Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 10.07.2006 | 21:09
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ano, unrar sluzi na rozbalovanie. ostatne nie vzdy je spetna kompatibilita funkcna iba tymto smerom. pri arj som to zazil, ale arj nie je rar. a to som si chcel overit, ale k tomu by som asi musel downgradovat :-) gentoo je od toho, aby tam mal clovek okrem ineho aj najnovsi software.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v linuxe 11.07.2006 | 21:23
                    eat   Návštevník
                    Paardicka pod Mc mi to ide.. ale stale pod Arkom akosi nie.... to ma az tak netrapy, ale co je vacsi problem je to ze nemam potom zaheslovane Rarka rozbalit. Je nejaka taka moznost aj v MC? A potesil by som sa keby ste poradili aj stym ARkom. Dakujem
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rar arxiv v li 11.07.2006 | 23:07
                      xxx   Návštevník
                      Rozbaľovanie archívov Rar (pre KDE v Mandrive ...) : 1. z domovskej stránky si stiahni Rar http://www.rarlab.com/rar/rarlinux-3.6.b6.tar.gz a ulož ho do nejakej zložky (aktuálne môže byť novší) 2. klikni pravým tlačidlom myši na stiahnutý .gz súbor a vyber možnosť "rozbaliť sem" 3. .gz sa ti rozbalí do novej zložky s názvom "rar" 4. otvor zložku rar dvojklikom ľavého tlačidla myši 5. v novootvorenom okne prehliadača Konqueror ľavým tlačidlom myši klikni na položku "Nástroje" 6. z rozbalenej ponuky vyber "Otvoriť terminál" 7. po otvorení terminálu napíš "su" enterom potvrď a následne zadaj heslo administrátora a potvrď - tým sa prihlásiš ako superužívateľ 8. napíš: "make" a potvrď - tým si nainštaloval program Rar, je to program pre príkazový riadok, používa ho aj Krusader ... 9. teraz stačí napísať "rar" a ako odozva na nezadanie parametra a názvu archívu sa ti zobrazí help pre rar; tento help si kedykoľvek zobrazíš, ak v termináli zadáš príkaz rar s parametrom "man" ,alebo help ("rar man" , alebo "rar -h") 10 zistíš, že najzaujímavejšie sú pre teba parametre "x","e" a "-p" x - rozbelenie s pôvodnou adresárovou štruktúrou e - všetko rozbalí jednotlivo do zložky kde sa práve nachádzaš -p - zadanie hesla rar archívu vo formáte "-pheslo" bez medzery pred heslom 11 zavri okno terminálu 12 otvor zložku v ktorej máš rar archív - s názvom napríklad "abcd.rar" , ktorý je zaheslovaný heslom napríklad "sezamotvorsa" 13 podľa bodov 5. a 6. z tejto aktuálnej zložky otvor terminál 14 v príkazovom riadku ako obyčajný užívateľ napíš: "unrar x abcd.rar -psezamotvorsa" a archív sa ti rozbalí do zložky v ktorej je on sám; ak je archív zložený z viacerých na seba nadväzujúcich častí, rozbalia sa samozrejme všetky 15 ak heslo obsahuje špeciálne znaky, je lepšie nezadať ho, lebo rar môže niečo s neho pokladať za parameter a zareagovať chybovou hláškou; zadáš ho až na výzvu v samostatnom riadku, ak má archív viac častí, po výzve ho potvrdíš aj pre ne 16 úvodzovky ktoré som použil samozrejme nepíš, ak chceš vedieť viac, prezri si manuál-help 17 toto je jeden zo spôsobov rozbaľovania, takto čo najklikavejšie som to napísal preto, aby to bolo použiteľné aj pre úplných nováčikov 18 rar je platený program a samozrejme v takomto stave budeš môcť využívať iba jeho free časť, čo na bežné rozbaľovanie úplne stačí
                      • Re: 12.07.2006 | 01:16
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        nekompiluj ten ich rar, ak nepotrebujes vytvarat rar archivy. archivy s heslom rozbalis prikazom unrar x bla.rar neviem preco to v arku nejde - nemam, nepouzivam
                        Debian. apt-get into it…
                        • Re: Re: 12.07.2006 | 01:23
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          aaa - uz to vidim. ark: Suggests rar takze ti to v arku nepojde s unrar. odporucam vymenit ark
                          Debian. apt-get into it…