pôjde mi debian (i386) na processore Intel EM64T ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2006 | 02:44
fuko   Návštevník
Mam otazocku ci by mi isiel linux debian 32bit na 64-bit procesore. Tak by siel alebo nesiel ?
    • Re: pôjde mi debian (i386) na processore Intel EM6 13.07.2006 | 20:13
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      pojde ale nevyuzijes naplno procesor.
      • Re: Re: pôjde mi debian (i386) na processore Intel 13.07.2006 | 20:14
        fuko   Návštevník
        ako myslis ze neviuzijem naplno procak ?
        • Re: 13.07.2006 | 20:19
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          neboj sa, mozes ho vytazit na 100% aj v 32-bit distribucii :)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re:zabijem 2 michi jednou ranou 13.07.2006 | 20:23
            Avatar fuko neviem sa rozhodnut je toho ve  Používateľ
            a este ktora distribucia je lepsia :suse 10.1 , Kubuntu 6.06 alebo Debian ?
            • Re: Re: Re:zabijem 2 michi jednou ranou 13.07.2006 | 20:24
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              podla toho co od nej ocakavas...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re:zabijem 2 muchi jednou ranou 13.07.2006 | 20:33
                Avatar fuko neviem sa rozhodnut je toho ve  Používateľ
                ocakavam stabilitu , prehravanie multimedií , na oko lakajuce graficke rozhranie a rychlost . Malo by to byt multimadialne centrum .
                • Re: Re: Re: Re: Re:zabijem 2 muchi jednou ranou 13.07.2006 | 21:06
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  tazko povedat. ak si ochoty tam nieco aj porobit, tak by to slo vsade, ale neviem tie distra porovnat. v debiane by sa ti zisla nejaka skusenost s linuxom (ale nie je to nutne, to len aby si neostal zaskoceny), opensuse mi pripada problematicke (yast a spusta vela sluzieb, takze bez optimalizacie pomaly?). a ubuntu neviem, nech sa vyjadria ti, co ho pouzivaju (AFAIK su tam restricted formats a dapper ma nejake problemy - ale tie sa mozno prejavuju len pri upgrade).
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re:zabijem 2 muchi jednou rano 13.07.2006 | 21:42
                    Avatar fuko neviem sa rozhodnut je toho ve  Používateľ
                    bo som mal suse 10.1 ale video to je nocna mora potaham codecky a nic kubuntu mam ties tam zas nejde sa prihlasit ako admin , fedoru nanatiahne ani po instalaciu same problemi
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:zabijem 2 muchi jednou 13.07.2006 | 21:44
                      Avatar fuko neviem sa rozhodnut je toho ve  Používateľ
                      a este ochota by bola tak ci tak sa nudim
                      • Re: 13.07.2006 | 21:50
                        Avatar uid0 Debian  Používateľ
                        ochota ti asi chyba. keby si pouzil google, alebo aj vyhladavanie tu na fore, uz by si sa vedel prihlasit v ubuntu ako root sudo passwd root takze nie ochota tu obtazovat kazdym trivialnym problemom...
                        Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:zabijem 2 muchi jednou 13.07.2006 | 21:47
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      v kubuntu sa da prihlasit ako admin (root), len jeho konto treba aktivovat...
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:zabijem 2 muchi jed 13.07.2006 | 23:36
                        fuko   Návštevník
                        ved keby som to vedel aktivovat tak by som nic nevravel a linuxak som 1 tyzden ja som sa len pital
    • Re: pôjde mi debian (i386) na processore Intel EM6 14.07.2006 | 10:09
      jb   Návštevník
      Mozem ta upozornit nato ze v 64 bytovom prostredi je mozne spustat 32 bit aplikecie pojdu tochu rychlejsie ale ide to. Teraz teoria chaosu: Je jedno aky mas operacny system pokial butuje so disku,cdrom, flash alebo siet tak celi pocitac pracuje v 16 bit zbernici potom si operacny system prepne zbernicu do pozadoveneho 32bit alebo 64bit prodtredia. Stoho plinie ze vsetke aplikacie a vsetke odieli na disku a vsetke data budu citatelne a nehrozy ze by doslo v vyhoreniu disku akurat tak prepetim ti zhory disk. x86-64 znamena ze procesor je kompatibilny s 32bit rezimom ( moze v nom bezat 32 bit operak ) a ze dikaze bezat aj v 64 bit rezime ( moze v nom bezat 64 bit operak ) Gentoo je najlepsie pre to co potrebujes a ziskas este aj optimalizaciu co sa neda povedat o ostatnich distrach zalozane na rpm a deb.
      • Re: 14.07.2006 | 12:06
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        >> Gentoo je najlepsie pre to co potrebujes a ziskas este aj >> optimalizaciu co sa neda povedat o ostatnich distrach >> zalozane na rpm a deb. kompilacia pre 64-bit procesor je sama o sebe akasi optimalizacia :)
        Debian. apt-get into it…