Ked prehravam video robi mi šmuhy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.12.2006 | 02:45
Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
Pouzivam Suse 10.1 a ked prehravam video, je jedno ci dvd alebo divx, jednoducho vidno ako pri prechode robi smuhy. napr. ked osoba pohne rukou vidno jej stopu. Mam nainstalovane vsetky kodeky. Skuste mi pomoct.
    • Re: Ked prehravam video robi mi šmuhy 14.07.2006 | 00:31
      WlaSaTy   Návštevník
      lacny lcd monitor s vysokou latenciou? pomala graficka karta? nestihajuce cpu? vypnute vyhladzovanie (postprocessing) v prehravaci?
      • Re: Re: Ked prehravam video robi mi šmuhy 14.07.2006 | 00:38
        Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
        Mam crt 17", GeForceMX440, celeron 1100. Pod windowsom mi to necmuhalo, takze asi nebude chyba v hardveri. Inak o tom vyhladzovani by si mi mohol nieco napisat. Bude to asi tym. Ako si to riesil ty? Inak toto mi nerobilo iba v Suse ale aj pod Mandrivou.
        • Re: Re: Re: Ked prehravam video robi mi šmuhy 14.07.2006 | 00:42
          Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
          Zase ono to nerobi poriadne cmuhy. Iba vidno ako ten obraz sa nehybe plynule. Po case z toho bolia oci.
          • Re: Re: Re: Re: Ked prehravam video robi mi šmuhy 14.07.2006 | 01:17
            WlaSaTy   Návštevník
            ja som to riesil dvoma sposobmi ktore mi vyhovuju: 1) config pre mplayer obsahuje: vf=pp=ac/hb/vb/dr/al vop=pp=hb:a/vb:a 2) pouzivam stolny divx prehravac napojeny na tv. inac ten obraz seka? aky je pouzity video vystup na prehravaci?
      • Re: Re: Ked prehravam video robi mi šmuhy 14.07.2006 | 01:32
        Avatar BlueWay Gentoo  Používateľ
        V Mplayeri skus nastavit xv X11/Xv driver a v zalozke Misc zaskrtni Enable postprocessing.
        • Re: Re: Re: Ked prehravam video robi mi šmuhy 15.07.2006 | 02:19
          Avatar Marrrek Ubuntu  Používateľ
          Nastavil som ten postprocessing na najlepsiu kvalitu a ide to v pohode. Krasny obraz. Ale to je len Mplayer. Asi bude treba nastavit aj xine. Dakujem za odpoved.
          • Re: Re: Re: Re: Ked prehravam video robi mi šmuhy 15.07.2006 | 17:07
            WlaSaTy   Návštevník
            mimochodom, mx440 uz mala mat implementovanu hardwerovu akceleraciu prehravania filmov a aj vyhladzovanie obrazu. stacilo nahodit spravne ovladace a vybrat korektny video vystup.