Aky linux na taky komp?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.07.2006 | 19:08
Longer   Návštevník
Aky linux by som mohol dat na zostavu(šrot): Intel Pentium MMX 233MHz RAM 256 MB na diskovy priestor 1,6GB ked som v linuxe zaciatocnik a chcel by som aj graficke prostredie. dik
    • Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 19:08
      anonym   Návštevník
      dej si BSD a mas vymalovano :-P
    • Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 17:43
      Juraj   Návštevník
      Teraz som pozeral na velkost toho disku. Pre linux by to postacovalo tak pred 6-7 rokmi na nejaky RH 6.2, ak si uvedomis, ze musis vytvorit aspon dve particie, jednu z nich pre swap, tak to bude o drzku... Radil by som pridat este aspon jeden harddisk s velkostou aspon 5 GB, potom by to uz malo byt v pohode...
      • Re: Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 17:46
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        mne by to stacilo aj dnes, ale maximalne na kancelarske blbosti, browsovanie a nejaku hru. 1,6GB je dost
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 17:47
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          a na swap nepotrebuje particiu
          Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 17:57
          juraj   Návštevník
          Samozrejme, stacilo by mu aj 300 MB + swap. Swapovanie do suboru nie je bohvieco.... Ale pise, ze tam chce aj graficke prostredie. To sa mi zda dost malo na zmysluplnu pracu aj pre XFce, aj ked by to slo, skor nejaky ten Fluxbox, FVWM a X aplikacie, ziadne Gnome, ci KDE, nad tym nech ani neuvazuje...
          • Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 17:59
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            co? tvoja predstava o velkosti X + XFCE je mimo
            Debian. apt-get into it…
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 18:01
              juraj   Návštevník
              Tych 300MB som myslel ako cisty textovy rezim....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 20.07.2006 | 18:04
                Avatar uid0 Debian  Používateľ
                zober si knoppix live CD kolko ma debilin s KDE na cele. a zober si SLAX popcorn CD - 110MB.
                Debian. apt-get into it…
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp 20.07.2006 | 18:12
                  juraj   Návštevník
                  Pozri sa na jeho procak, velkost RAM a tipni si kolko swapu bude asi potrebovat. Inac mal som spustene livka Knoppix, Ubuntu atp... Pracovat sa v tom moc neda, az po instalacii. Dalej bude potrebovat priestor na odkladanie suborov, na adresar sys alebo proc, podla distra, tmp subory atd... Ono sa to nezda ale rastie to dost rychlo... Nepisal som, ze by to neslo, ale bolo by to o drzku a dost velke trapenie...
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky 20.07.2006 | 18:17
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    SLAX popcorn ma XFCE knoppix ma KDE ubuntu ma GNOME procak je dobry. pamate ma na rozdavanie.
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na t 20.07.2006 | 18:27
                      juraj   Návštevník
                      :D
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux 20.07.2006 | 18:48
                        skywaker   Návštevník
                        slax sa da nainstalovat aj na disk.....
    • Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 20:42
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak sa chces aj nieco naucit, daj si slackware. (no flame ;))
      • Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 21:00
        skywaker   Návštevník
        vsak to ma jedno ci si da slackware ale bo zenwalk len zenwalk ma defaultne xfce4 a nema KDE co jemu ani netreba
    • Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:24
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      RAM je asi najviac limitujuci faktor, takze s 256MB si mozes vybrat v podstate hocico. vyhybal by som sa grafickym prostrediam KDE a GNOME, pretoze zaberu dost pamati. ostava uz len XFCE alebo samostatny window manager ako fluxbox a kopa inych. 1,6GB je diskovy priestor celkovo alebo kolko si ochotny mu venovat? :)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:35
        Avatar longer   Používateľ
        1,6GB je velkost disku na ktorom si chcem vyskusat linux. Hocico? Na tych 233MHz to nepojde pomaly? Ale chcel by som nejaku konkretnu distribuciu pre linuxovu lamu:-) a na jednom CD.
        • Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:38
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          no, ono to je takto. pomaly to pojde ak to porovnas s 1GHz procesorom. ak to porovnas s procesorom 386, tak to pojde rychlo :)
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:45
            Avatar longer   Používateľ
            to mi fakt nikto neporadi nejake distribucie? :-(
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:46
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              pozri distrowatch.com
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:57
                meno   Návštevník
                hej, je to uz trapne ked sa kazdy tyzden pytaju ludia na to iste... ani neviem kolkokrat sa za posledny mesiac tato otazka uz preberala... ale suhlasim ze ramka tu vela zohrava, a tej mas hodne... ale vyhol by som sa megadistribuciam ako je mandriva, suse, fedora... tie zvyknu stat nieco vykonu koli user friendlyenosti :-P takze si vyskusaj nieco menej narocne, takky slackware, zenwalk, debian a pod...
            • Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:52
              juraj   Návštevník
              Uplne najrychlejsie ti na tom pojde Gentoo, ak ho budes instalovat podla handbooku - zvladne to aj lamer, zadrhel by mohol nastat snad len s nastavenim siete mal by si to optimalizovane na svoj comp, inac odporucam Xubuntu, s defaultnym XFce window managerom.
              • Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 19:56
                Avatar Lukáš Ubuntu 9.10  Používateľ
                Pokiaľ si lama, tak Xubuntu (kvôli XFCE, nie kvôli tomu, že ho mám aj ja)
                Juchúúú! Písmenkujem na lukas.cerro.sk
                • Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 20:04
                  Avatar longer   Používateľ
                  diki za odpovede
                  • Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 20:19
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    tiez som za xubuntu... ale tak aj ubuntu by bolo fajn
                    • Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 20:28
                      ---   Návštevník
                      az na to ze na instalaciu ubuntu treba asi tak dvojnasobok miesta ako ma , a to je len zaklad ,takze by bol vhodny aspon 8 GB disk
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Aky linux na taky komp? 19.07.2006 | 20:29
                        Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
                        skus Zenwalk .... je to minimalisticka distribucia zalozena na slackware ... ma tgz balicky... instalacia je jednoducha, zabera sca 1.2gb na disku a ma najnovsie Xfce4.4beta2 takze uzijes si toho dost .... taktiez tam mas gxine na prehravanie hudby a filmov a najnovsi gimp 2.2.11 (nieco ako photoshop) a vela ineho ... len skus a nedas za to nic....