Edubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.07.2006 | 01:44
Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
Ahojte! Vcera mi prislo CD Edubuntu. Rad by som ho vyskusal. Na PC vsak uz mam Ubuntu a W2k. Mam pren aj pripravenu particiu ext3. Pridat W2k do grubu som uz zvladol ale ako tam pridam Edubuntu. Ak budem instalovat Edubuntu znova bude chciet instalovat grub do MBR. Ako na to?
    • Re: Edubuntu 28.07.2006 | 14:29
      Stano   Návštevník
      verzie, ktore dostanes cez shipit program maju napriklad moznost live cd, ale maju jednoduchu instalaciu, kde si nemozes zmenit kam hodi zavadzac. pravdepodobne ak si nainstalujes na volny disk to edubuntu, tak ti spozna win aj ubuntu ale nie som si isty nikdy som to nerobil je vsak moznost otvorit synaptic, a pridat edubuntu-desktop :) a ak chces, pridaj si aj kubuntu a xubuntu :)
      • Re: Re: Edubuntu 28.07.2006 | 14:42
        Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
        Bohuzial volny disk nemam, len particiu. Ved to ze ani ja som to nikdy nerobil a riskovat nebudem. Edubuntu dodane cez shipit nieje live. Myslim ze pri instalacii mi da na vyber kam grub dat. Ono mi to kubuntu nepremaze. Ide len o to ze ked da grub nanovo ako tam pridat kubuntu (Win pridat viem).
        • Re: Re: Re: Edubuntu 29.07.2006 | 01:44
          -   Návštevník
          do /etc/grub/menu.lst pridas nieco taketo: title Edubuntu root (hd0,2) kernel /boot/vmlinuz-2.6.16 root=/dev/hda3 ro vga=773 initrd /boot/initrd.img-2.6.16 savedefault boot to hd0,2 si upravis podla svojej situacie - v podstate toto tu znamena ze sa jedna o 1. harddisk (oznaceny v grube ako 0) a na nom je to 3 particia (oznacena v grube ako 2, a v riadku kernel oznacena ako hda3) vga=773 tam byt nemusi ale moze a vmlinuz-2... aj initrd.img-2... si upravis podla verzie kernelu toho edubuntu
        • Re: Re: Re: Edubuntu 28.07.2006 | 15:15
          Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
          Pardon. Zle som napisal. Mam kubuntu. XFCE uz mam. To Edubuntu je teda len o desktope alebo ma aj nejake ine nastroje nez Ubuntu a Kubuntu prip. odlisne repozitare pre instalaciu edukacneho softu?
          • Re: Re: Re: Re: Edubuntu 28.07.2006 | 16:19
            Stano   Návštevník
            edubuntu je ubuntu, ktore obsahuje aplikacie na vzdelavanie a je robene pre decka. takze su nam nejake hry, nieco na ucenie jazykov, matematiky... teda myslim :)