instalacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.08.2006 | 19:50
Avatar jopi ubuntu  Používateľ
chcem vas poprosit o pomoc nakolko som uplny zaciatocnik v linuxe mam ubuntu a problem je vtom,ze mi nejde nainstalovat nic co si stiahnem z internetu napr.chcel som nejaky mp3-prehravac ,stiahol som si real player mam to na ploche a ked to idem nainstalovat nejde to vobec to nechce otvorit ,je ktomu nejaky prikay alebo co ako sa vlastne instaluje v ubuntu tie co mam nainstalovane mi nejdu dakujem
    • Re: instalacia 11.08.2006 | 19:50
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Nemusíš to ťahať z internetu a potom ručne sa to snažiť inštalovať. Spusti si program Synaptic, tam daj hľadať prehrávač, aký chceš nainštalovať (napríklad totem, xmms...) a nainštaluj ho. Ovládanie Synapticu je intuitívne.
    • Re: instalacia 11.08.2006 | 02:43
      Avatar Dávid Sokol Ubuntu 7.04 Desktop/NB  Používateľ
      Ahoj ... v linuxe sa neinstaluju programi obycajnym setup.exe ako vo winoch ... ale vo forme balickov, nebudem ti vysvetlovat co to je lebo aj ja som zaciatocnik aby som ta nezavadzal, ale pozri si napriklad tuto stranku a ak xes vazne vyskusat ubuntaka tak si ju bookmarkni ... mas ju nastavenu na Xmms (pre nas zaciatocnikov je to v podstate winamp) ... vyskusaj a daj vediet ako ti to s ubuntakom slo prosim ta, p.s. predpokladam ze realplayer co si stiahol je s priponou *.tar.bz alebo tak nejak ... to je v podstte zazipovany program, kt. treba rozbalit a potom skompilovat a nainstalovat ... mne to osobne skoro nikdy neslo ... furt mi chybali nejake zavyslosti, pre zaciatocnikov je jednoduchsie nainstalovat uz skompilovane balicky ... skoro som zabudol na ten link: http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dapper#How_to_install_Multimedia_Player_.28XMMS.29 resp. lepsie sa instaluje este cez synsptic ci ako sa to vola ... tam len treba nastavit zdroje instalacie ... tiez je to na tej stranke vyskusaj a daj vediet ako ti to ide :D zatial ca0
      ta ... JA .. resp. moja maličkosť... ;)
    • Re: instalacia 11.08.2006 | 08:41
      meno   Návštevník
      ubuntu ma pomerne velku databazu balickov, nauc sa pouzivat ich packege manager a z inych zdrojov instaluj iba ak musis, tusim pouziva synaptic, ale je dost mozne ze si to s necim mylim... treba prestudovat, tusim Stanislav H. tunak mal svojho casu reklamu na svoj "manual", tak mozes sa obratit na neho...