Stare KDE, update Mandrake

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.08.2006 | 20:01
mattix   Návštevník
Zdravim, Som v Linuxe zaciatocnik. Zohnal som si Mandrake ale staru verziu 9.1. Chcel by som spravit update cez rpmdrake ale mi vypisuje ze adresa na update je neplatna. Vie mi niekto poradit kde mozem zohnat aktualizaciu najma na KDE, Dik vopred...
    • Re: Stare KDE, update Mandrake 20.08.2006 | 12:49
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Mandrake 9.1 je uz niekolko rokov stary, takze sa nemozes divit, ze uz ani aktualizacie nie su dostupne. Najnovsie KDE je 3.5.4 (v najblizsej dobe bude 3.5.5), aktualizacie pre Mandrake\Mandriva su len pre najnovsiu verziu 2006.0. Jedina moznost ako nainstalovat nove KDE do stareho Mandraku je kompilacia (preklad zo zdrojovych kodov). Problem je ten, ze novsie KDE vyzaduje aj vela novsich kniznic (hal, dbus, Ivman atd) a tie zas vyzaduju novsie systemove kniznice (Glibc atd). Takze by si dosiel k tomu, ze najlahsie mas si stiahnut Mandriva Linux 2006 alebo si ho zakupit (napr u nas v Obchode) pozn: od verzie 10.1 sa Mandrake spojil s Conectiva a Lycoris a vznikol Mandriva Linux (aktualna verzia je 2006)
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: Stare KDE, update Mandrake 20.08.2006 | 20:01
      Avatar nardew debian  Používateľ
      alebo pockaj na mandriva2007, ktora vysla nedavno v beta verzii