Linux+software pre Internet kafe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.08.2006 | 22:24
Kapo   Návštevník
Zdravicko, neviete poradit nejaky free, moze byt aj non-free software na spravu internetovej kaviarne pod Linuxom? Aby mal Server, Klient, pocitadlo, atd.. Dakujem
    • Re: Linux software pre Internet kafe 20.08.2006 | 21:58
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      openkiosk - je to super soft, az na to, ze instalacka zaberie cez 5 hodin :) (skus napr. pod kubuntu a dostanes, ze polka *.h suborov neexistuje alebo sa volaju inac atd).
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: Linux software pre Internet kafe 20.08.2006 | 22:58
        Dumaru   Návštevník
        Tiež ma zaujíma takýto soft, známy tiež chce postaviť Internet Kaffe na Linuxe. Len som nepochopil či je vhodné alebo nie Kubuntu alebo nezáleží na distre, musí mať len základ KDE? Alebo existuje aj nejaký iný menej problémový program?
        • Re: Re: Re: Linux software pre Internet kafe 20.08.2006 | 23:28
          Avatar M@trixX Mandriva 2007.1  Používateľ
          Myslim, ze by to malo byt s KDE, pretoze ked tam dojde nejaky Windowsak, aby vedel, co ma robit :)))
          • Re: Re: Re: Re: Linux software pre Internet kafe 21.08.2006 | 00:07
            Dumaru   Návštevník
            Myslel som ti úplne inak. :) OpenKiosk vyžaduje KDE, preto som sa pýtal. A tiež že sú problémy s kompiláciou v Kubuntu. Našiel som ale tento link.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Linux software pre Internet ka 21.08.2006 | 09:22
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              To postup je pre 5.10 a nefunguje, takze jedina moznost je pustit sa sam do toho...
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: Linux software pre Internet kafe 21.08.2006 | 09:25
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          ja som zobral kubuntu, lebo akurat lezalo vedla mna ked som sa rozhodol to skusit :). musí mať len základ KDE? Nemusi, ale aj tak kvoli kiosku nainstalujete cele KDE Alebo existuje aj nejaký iný menej problémový program? Ano, ale su mrtve a idu len na KDE2 (popripade 3.1) a maju minimalnu funkcnost
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Linux software pre Internet kafe 21.08.2006 | 19:30
            Dumaru   Návštevník
            Práve preto som sa pýtal za KDE, lebo ho využíva Openkiosk v plnej miere, aspoň som sa to dočítal na ich stránke. A asi je zbytočné ťahať plno knižníc do GNOME. Chcel som ho vyskúšať rozbehať ale mám na booku Ubuntu. Za distro som sa pýtal preto, aby som vedel čo bude lepšie nahodiť na kompy pre tento soft, Kubuntu 6.06 alebo SuSE 10.0 Eval? S Mandrivou mám zlé skúsenosti. Podľa toho idem nahodiť známemu distro, ktoré sa bude učiť (on chce Net Caffe na Linuxe).
      • Re: Re: Linux software pre Internet kafe 21.08.2006 | 20:34
        Kapo   Návštevník
        Dik, za radu.. vyskusam.. mal som problem nieco najst.. Planoval som pouzit distribuciu Kubuntu, lenze asi bude este treba dotahat nejake baliky..
        • Re: Re: Re: Linux software pre Internet kafe 21.08.2006 | 21:28
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          tak cez 200 balikov :).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Linux software pre Internet kafe 22.08.2006 | 01:43
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            A keď nahodíme SuSE tak len 198? :)
      • Re: Re: Linux software pre Internet kafe 24.08.2006 | 22:18
        Kapo   Návštevník
        Na inom fore ma odkazali na tuto stranku.. Pokial by mal este niekto podobny problem ako ja :) link
        • Re: Re: Re: Linux software pre Internet kafe 24.08.2006 | 22:24
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          To je sice velmi pekne, az na to, ze jedine OpenKiosk je v pouzitelnom stave... (skusil som ich viacero).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte