Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.08.2006 | 18:49
Uzivatel   Návštevník
Aký je rozdiel medzi OpenBSD,FreeBSD,NET BSD?? A v ktorom z tých systémov najviac spoznam system BSD?
    • Re: Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek 20.08.2006 | 22:51
      Avatar nardew debian  Používateľ
      open - zamerane na mnozstvo podporovanych architektur net - zamerane security free - na "bezne" pouzivanie (za toto ma asi niektori prizabiju) neviem, dufam ze sa nemylim
      • Re: Re: Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek 20.08.2006 | 23:11
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        open a net mas pomylene. ale linux uz podporuje viac architektur nez netbsd.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek 20.08.2006 | 23:26
          Avatar nardew debian  Používateľ
          j, uz som zbadal podla prispevku podo mnou.. to je tak ked chcem pisat nieco cim som si nie isty...
    • Re: Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek 20.08.2006 | 23:01
      unix   Návštevník
      NetBSD (www.netbsd.org) - distribúcia obsahuje podporu pre veľmi široké spektrum počítačovej architektúry. Využitie: router, server, firewall... OpenBSD (www.openbsd.org) - distribúcia je na rozdiel od FreeBSD podobne ako NetBSD pre viac druhov procesorov a vychádza z NetBSD, je to jedna z najvhodnejších dostupných distribúcií pre bezpečnosť.
      • Re: Re: Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek 20.08.2006 | 23:03
        unix   Návštevník
        osobne pouzivam FreeBSD a som maximalne spokojny . . .
    • Re: Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek 20.08.2006 | 23:11
      azurIt   Návštevník
      to nie su distribucie :) su to uplne na sebe nezavisle systemy
      • Re: Re: Rozdiel medzi distribuciamy BSDeciek 21.08.2006 | 18:49
        skywaker   Návštevník
        som rad ze to tu niekto napisal ze to su uplne rozdielne systemy ... ja fandim freebsd pretoze je najviac user friendly... na freebsd jadre su postavene DesktopBSD a PCBSD ktore su v pravom slova zmysle distribuciamy zalozenymi na FreeBSDcku. NetBSD a OpenBSD su ine BSD systemy. Aj ked momentalne nemam instalnute BSDcko paci sa mi nan to ze ma vzdy ten najnovsi softver, (napr. najnovsie KDE) a vela balickov dostupnych ako bud ako binarne alebo source porty