Rýchly textový editor pre cp1250

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.08.2006 | 20:30
Fujinmi   Návštevník
Zdravím, práve prechádzam na linux (ubuntu DD) a zatiaľ po asi vdoch týždňoch je všetko v pohode, len mi chýba dobrý textový editor, ktorý by zvládal aj windowsácke kódovanie cp1250. Potrebujem totiž udržovať svoje staršie projekty (php,xhtml,...), ktoré mám napísané práve v tomto kódovaní. V softe pre linux sa zatiaľ neorientujem, takže by som vám bol veľmi vďačný, ak by ste mi poradili nejaký malý a rýchly editor (doteraz som používal windowsácky notepad++) so svýrazňovaním syntaxe, ktorý by zvládal toto kódovanie. Viem, že sa dá použiť jEdit, ale ja by som radšej niečo ne-javovské. Ideálne by bolo, keby ten editor zvládal aj taby (viac dokumentov otvorených v jednej inštancii). Za každú radu budem vďačný.
    • Re: Rýchly textový editor pre cp1250 24.08.2006 | 18:45
      Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
      bluefish ? len neviem ci to patri do malych a rychlych ...
    • Re: Rýchly textový editor pre cp1250 24.08.2006 | 18:45
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      kate, vim, gvim. preco to radsej neprevedies na ine kodovanie (utf8)? da sa to jednoducho urobit napr. s utilitou recode.
      • Re: Re: RĂ˝chly textovĂ˝ editor pre cp1250 24.08.2006 | 20:06
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ja by som pouzil iconv :) ale gedit zvlada otvaranie roznych kodovani.
        Debian. apt-get into it…
        • Re: Re: Re: RĂ˝chly textovĂ˝ editor pre cp1250 24.08.2006 | 20:42
          fujinmi   Návštevník
          gedit to zvláda? to by bolo super, ale neviem ako. A zvláda aj ukladanie do cp1250, resp. zmenu čokoľvekcp1250 ? Pretože otváranie by mi bolo nanič, ak by to v cp1250 nedokázalo aj uložiť :(
          • Re: Re: Re: Re: RĂ˝chly textovĂ˝ editor pre cp1250 26.08.2006 | 03:35
            Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
            gEdit umi ukladat a otevirat spoustu kodovani
            -- Buduj vláčky, posílíš mír!
      • Re: Re: Rýchly textový editor pre cp1250 24.08.2006 | 20:35
        fujinmi   Návštevník
        Ďakujem za všetky rady. Bluefish som skusal, ale neslo to. Vim a spol. sú síce pecka, ale je to predsalen niečo veľmi odlišné od toho, na čo som bol zvyknutý a teraz bohužiaľ nemám čas učiť sa v nich pracovať (aj keď časom sa do toho určite pustím). Tú utilitu recode som nepoznal, ale veľmi by mi aj tak nepomohla, pretože v budúcnosti by som súbory aj tak musel zrejme znova editovať pod win (nikdy neviem, kde sa vyskytnem). Vyskúšal som ale Kate a myslím, že je to to, čo som hľadal... len keby ešte šiel vypnúť ten panel vľavo. Ale inak dobré. Veľká vďaka za všetky rady!
    • Re: Rýchly textový editor pre cp1250 24.08.2006 | 21:49
      Avatar Lucas Lommer Debian stable, LinuxMint, Foresight  Používateľ
      gEdit :)
      -- Buduj vláčky, posílíš mír!
    • Re: Rýchly textový editor pre cp1250 26.08.2006 | 00:56
      Kubik   Návštevník
      Pokud používáš KDE, tak doporučuju Kwrite (pro drobné úpravy) a na rozsáhlejší práci Quanta+. U obojího můžeš nastavit výchozí kódování pro otevírání (a ukládání), nebo při otevírání (ukládání) jednotlivých souborů. Na rychlé drobnosti je možná nejlepší editor v Krusaderu (něco jako Total Commander), poněvadž ten mám stejně pořád spuštěnej - F3: prohlížení, F4: editace.
      • Re: Re: Rýchly textový editor pre cp1250 26.08.2006 | 03:39
        Fujinmi   Návštevník
        Používam síce GNOME, ale vďaka aj tak. Vyskúšam tú quantu+.
        • Re: Re: Re: Rýchly textový editor pre cp1250 27.08.2006 | 15:35
          ffffff   Návštevník
          da sa v quante nastavit male pismo v tagoch.(automaticky tam dava velke a to nie je v sulade s xml:))
          • Re: Re: Re: Re: RĂ˝chly textovĂ˝ editor pre cp1250 29.08.2006 | 20:30
            Kubik   Návštevník
            Jasně: Nastavení / Nastavit: Quanta... / Styl značek Hodně věcí se také nastavuje v Nastavení / Nastavit editor...