Xorg v Gentoo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.08.2006 | 21:02
Avatar matoduri Gentoo  Používateľ
Caves. Vcera som si do Gentoo skompiloval Xorg a nvidia drivery. Ked dam X -config /root/xorg.conf.new zobrazi sa mi len farebne logo nVidia a nefunguje ani ctrl+alt+backspace. Neviete co treba robit popripade nestretol sa dakto uz s podobnym problemom?
    • Re: Xorg v Gentoo 29.08.2006 | 19:44
      1C4   Návštevník
      mas zle nastavenu klavesnicu mne to robi to iste ked menim nastavnie klavesnice a nieco dobabrem takto mam nastavenu klavesnicu Section "InputDevice" Identifier "Keyboard0" Driver "kbd" Option "XkbRules" "xorg" Option "XkbLayout" "us,sk" Option "XkbVariant" ",qwerty" Option "XkbOptions" "grp:ctrl_shift_toggle,grp_led:scroll" EndSection ako primarna je us, sekundarna je sk qwerty, prepina sa to ctrl+shift, a ked je prepnuta sk tak na klavesnici svieti scrollock toto nastavenie funguje vsade, kde,gnome,flux,blackbox,...
      • Re: Re: Xorg v Gentoo 29.08.2006 | 21:04
        matoduri   Návštevník
        ok lenze mne to okno nVidie furt len svieti a svieti a svieti, ta klavesnica bol len druhotny problem ale diky aj tak velmi pekne :-)
    • Re: Xorg v Gentoo 29.08.2006 | 23:27
      WlaSaTy   Návštevník
      ano stretol, a nielen v gentoo ale aj v inych distribuciach. u mna bola chyba v zlom obhospodarovani agp zbernice pomocou ovladacov nvidia, iny uzivatelia mali lepsie vysledky ak praveze pouzivali agp ovladac nvidia. skus to zmenit :-) mozno pomoze
      • Re: Re: Xorg v Gentoo 30.08.2006 | 00:49
        matoduri   Návštevník
        a ten agp ovl.nvidia zozeniem ako?
        • Re: Re: Re: Xorg v Gentoo 30.08.2006 | 11:56
          matoduri   Návštevník
          lebo tie ovladace nVidia co mam som ziskal pomocou upravenia make.conf kde som pridal VIDEO_CARDS="nvidia" a potom len emerge xorg-x11 aby sa stiahol nvidia kernel a nvidia-glx
    • Re: Xorg v Gentoo 30.08.2006 | 14:49
      matoduri   Návštevník
      ok ludia, takze xorg sa mi uz konecne spusti. Neviem vsak, ci je to vsetko co by tam malo byt (krizik ktory reprezentuje mys a cierne pozadie) :-)
      • Re: Re: Xorg v Gentoo 30.08.2006 | 17:30
        NasaK   Návštevník
        Jasne, ze je to vsetko.. Xorg je len X server, to znamena, ze este budes potrebovat nejaky WM (window manager) alebo rovno DE (desktop enviroment), ktore ti budu "obhospodarovat" okna.. Dobry WM je napriklad fluxbox alebo FVWM.. No ak chces all-in-one, tak si zvol KDE, gnome, xfce, ci xpde.. ;) Moznosti je vela, takze sa pusti do hladania toho, co ti bude najviac vyhovovat.. ;o)
        • Re: Re: Re: Xorg v Gentoo 31.08.2006 | 21:02
          matoduri   Návštevník
          jj to uz viem, uz sa vveselo kompiluje KDE :-) a s mojim proc.. to ide poriadne dlho :-)