OpenOffice a práca s databazami z MS Access

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.09.2006 | 18:27
Krcho   Návštevník
Potrebujem vedieť dáke programy ktorými sa dá v linuxe otvoriť databáza z MS Accessu z Win a pracovať s nimi. Vraj to ide v Open Office ale tam mi to vyhadzuje dáku chybu. Preto ak by mi niekto vedel poradiť, prosím poradte mi ako na prácu s databázami z MS Access pod linuxom. Dakujem
    • Re: OpenOffice a práca s databazami z MS Access 01.09.2006 | 00:42
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aku chybu? mozes ju popisat?
      • OpenOffice a práca s databazami z MS Acces 01.09.2006 | 01:34
        Avatar chembro   Používateľ
        Mne to zas strasne rychlo zahlcuje pamat ked otvaram 250MB databazu, potom sa neda so systemom pracovat. Skoda, ze Kexi sa neda presvedcit, aby mi mdb otvoril
        • Re: OpenOffice a práca s databazami z MS Acces 01.09.2006 | 02:12
          WlaSaTy   Návštevník
          problem pri samotnom otvarani databazy? dovolim si podotknut ze je vhodny cas na migraciu ...
          • Re: Re: OpenOffice a práca s databazami z MS Acces 01.09.2006 | 11:37
            meno   Návštevník
            tiez myslim, vzhladom na uzavretost formatu ms access nepredpokladam ze by sa to podarilo plnohodnotne rozbehat na oo, jedine zeby pustil ms access cez wine... myslim ze by bolo vhodnejsie nasukat setko do mysql( napriklad ) a ms access / oo data( tusim ) pouzivat ako frontend... mozno take neco by povolovalo aj ms access ako hodit do nejakej databazy z toho svojho .dbs ci co to ma za koncofku
            • Re: Re: Re: OpenOffice a práca s databazami z MS A 01.09.2006 | 14:11
              WlaSaTy   Návštevník
              otazkou je co znamena plnohodnotne. MS Access zvlada skutocne malo oproti tomu co je bezne vo svete databaz. zaujimalo by ma ci uz access dokaze pracovat v SQL s pomocou stored functions, napriklad pri selekte a ci to dokaze vytvorit napriklad view. o vychytavkach typu group by/having a roznych typov join pomlcim. zvlada to aspon commit/rollback? to ze access dokaze uchovat nejake obrazovky s zakladnym typom kodu priamo v subore s datami je fajn. napriklad telefonny zoznam sa v tom da vytvorit za par minut. ale nieco podobne sa da vytvorit aj v php/mysql za rovnaky cas a navyse sa potom k tomu bude dat pristupovat vzdialene cez internet. ps.: o licencnej politike oracle, db2 pomlcim, pre vela ludi ma prioritu ak je program open source i ked niektore closed source su do splnenia urcitych kriterii zdarma a legalne. a samozrejme ich funkcionalita je vecsia :-) ale z toho by bolo zbytocne flame.
              • Re: Re: Re: Re: OpenOffice a práca s databazami z 01.09.2006 | 17:03
                meno   Návštevník
                :-D tak to "plnohodnotne" som samozrejme nemyslel z pohladu databazy.skor som myslel ci bude schopny rozbehat v oo ten telefonny zoznam vytvoreny v ms access a prezerat tak ako bol zvyknuty vo win... ;)
                • Re: Re: Re: Re: Re: OpenOffice a práca s databazam 01.09.2006 | 18:27
                  WlaSaTy   Návštevník
                  este je moznost rozbehat access pod wine :-) i ked na to nevidim dovod. teda okrem jedineho, ak dostal za domacu ulohu vytvorit _nieco v MS Access, ale v tom pripade sa moj nazor nezlucuje z nazorom vyucujuceho. ano, aj take ulohy existuju.