zapis an NTFS particiu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.09.2006 | 17:08
skywaker   Návštevník
Pocul som o nejakom NTFS3g drivere pre Linux, ktory dokaze zapisovat na NTFS particiu. Chcem sa opytat v akom je to stave je to relativne bezpecne? viem ze to nebude na 100pro ale myslim tak ze pri normalnej praci sa mi nic nepokazi? Dalsoun otazkou je ako to urobit je to priamo v novych jadrach alebo treba nieco patchnut... jadro si viem prekompilovat (aj ked teraz to uz nerobim tak casto). dakujem. moja distribucia je Ubuntu, ale niekedy aj Mandriva (2007 beta3) (pocul som ze novy slax to ma uz v sebe)
    • Re: zapis an NTFS particiu 05.09.2006 | 22:51
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      autori sa tusim vyjadrili tak, ze podla rozsiahleho testovania by to nemalo vykonat ziadnu operaciu, ktora by mohla filesystem poskodit. a netreba nic patchovat.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: zapis an NTFS particiu 05.09.2006 | 22:52
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Ak mas ubuntu pozri Ubuntu forum (HowTo), vyzera to byt pomerne bezpecne, ked si to da SLAX do defaultu.
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
    • Re: zapis an NTFS particiu 06.09.2006 | 01:49
      WlaSaTy   Návštevník
      dovolim si polemizovat, windows (zdroj balastu zvaneho NTFS) pri hibernacii neuvolni docasnu pamet diskov a to moze byt zdrojom problemov. (-: takze bez hibernacie :-) aj keby sa malo jednat o linuxovy (ext2/3) disk pripojeny do windows a nasledne hibernovany. ozval som sa i ke tato problematicka vlastnost nepochadza z linuxu a tyka sa ho iba okrajovo. ale uzivatel pouzivajuci dual boot ci ine technologie priameho zapisu na rozne suborove systemy zdielane medzi roznymi OS by si na to mohol dat pozor. PS.: momentalne to nemam kde otestovat, takze ...
      • Re: Re: zapis an NTFS particiu 07.09.2006 | 02:02
        david   Návštevník
        inak mimochodom ked som zazrel ze hibernaciu - stalo sa mi ze som dal notas hibernovat pod win(fat32) a potom som ho zapol a nabootoval v suse a zacal kopirovat ...... a prisiel som o data :)
        • Re: Re: Re: zapis an NTFS particiu 07.09.2006 | 02:24
          WlaSaTy   Návštevník
          dalsi stastny uzivatel do zbierky.
    • Re: zapis an NTFS particiu 07.09.2006 | 01:56
      Pax   Návštevník
      mne to funguje bez problemov hned ked to vyslo, staci mat iba FUSE ako modul, alebo v jadre a FUSEutils jedine kedy to nefunguje je, ked winshit vypnete "nespravne", cize disk nejakym sposobou neuzavrie a potom ntfs-3g xce aby ste isli do winshitu, pekne ho vypli a az tak primontovali ntfs disk(mozno sa to da obijst), riesil som to tak, ze som si nahodil captive-ntfs driver, co vlstne vyuziva winshitovske drivre k zapisu(ale straaaaaaaaaaaaaasne pomaly) na ntfs, tak mountnem v captive, unmount, pripojim cez ntfs-3g a hor sa! ;)
      • Re: Re: zapis an NTFS particiu 07.09.2006 | 17:08
        skywaker   Návštevník
        vyzera to fajne tak si to instalnem ked vyde nove jadro co to bude podporovat