internet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.09.2006 | 21:33
petooc   Návštevník
ahoj, som zaciatocnik v linuxe, mam mdk. Doteraz mi isiel normalne net, vcera som daco pozeral na zoznam.sk a zrazu sa mi sekol net (mam ho cez lanku)a odvtedy nejde. Ziadne nastavenia som nemenil, ip,gw aj dns su spravne nastavene. Stale mi pise ze siet je dostupna na eth0, ale ked na to kliknem tak mi pise ze ethernet nepripojeny a ked ho dam pripojit, tak sa zasekne... neviete co s tym prosim?
    • Re: internet 09.09.2006 | 22:21
      Avatar nardew debian  Používateľ
      opingnut branu ti funguje?
      • Re: Re: internet 09.09.2006 | 22:23
        petooc   Návštevník
        to sa ako robi? (fakt len teraz zacinam, tak prepac za moju blbost..)
        • Re: Re: Re: internet 09.09.2006 | 22:25
          Avatar nardew debian  Používateľ
          otvor si terminal a zadaj ping ip_brany potom to mozes po par sekundach zrusit(Ctrl + C) a nakopirovat sem vystup toho co to vypisalo
          • Re: Re: Re: Re: internet 10.09.2006 | 11:43
            petooc   Návštevník
            no ty kokos, vcera ping ani net nesli. Dnes zapnem pc, a vsetko ide v pohode. A pritom som nemenil ziadne nastavenia ani nic... Dost by ma zaujimalo cim to bolo sakra...
            • Re: Re: Re: Re: Re: internet 10.09.2006 | 11:45
              petooc   Návštevník
              Je to vobec mozne? Ze siet prestane sama od seba fungovat? (btw net mi nesiel len vlinuxe, ked som sa prepol do windowse tak to pekne slo...)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: internet 10.09.2006 | 13:31
                WlaSaTy   Návštevník
                a ked si sa prepol naspet do inuxu tak to islo? moze byt ze ma poskytovatel iba zle nastaveny cas platnosti DHCP alebo vypadol prvy/jediny nameserver. informacia ze nejde net je skutocne podrobna.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: internet 10.09.2006 | 19:46
                  petooc   Návštevník
                  ked som sa prepol do linuxux vcera, tak nesiel, zatial co na windowse isiel v pohode. Dnes isiel v pohode aj na linuxe. O tej podrobnej informacii ze mi nejde net-neslo mi nic, ziadne icq,irc,FF neodpovedal, ping neodpovedal... proste akoby som nemal nastavene pripojenie na internet (pricom ethernet bol pripojeny)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: internet 10.09.2006 | 19:47
                    petooc   Návštevník
                    jo a DHCP nepouzivam, mam napevno nastavenu IP adresu na sietovke, takze tym to byt nemohlo
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: internet 10.09.2006 | 20:03
                      WlaSaTy   Návštevník
                      hm, a nemohlo to byt tym ze si definoval pouzivanie iba jedneho NS servra na tvojej pracovnej stanici (toho co mal odstavku)? a zabudol si ho prehodit s alternativnym strojom? no nic, plakat nad rozliatym mliekom nema vyznam. nieco sa stalo a uz to funguje.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: internet 11.09.2006 | 11:54
                        petooc   Návštevník
                        jo mohlo by to byt tym dns serverom... dufam, ze sa to nezopakuje, inak neviem co budem robit. vdaka za pomoc!
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: intern 11.09.2006 | 11:57
                          WlaSaTy   Návštevník
                          co takto si ich tam dat viacej a v spravnom poradi?
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: in 11.09.2006 | 21:33
                            petooc   Návštevník
                            stalo sa :)