Ubuntu amater

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.09.2006 | 02:20
Avatar JEREMYNO amater =)  Používateľ
Zdravim stiahol som si verziu ubuntu instal CD pre starsie PC teda menej ako 192MB ram pameti nainstaloval som verziu server a po dokoneni instalacie a pri bootovani mi pise GRUB Loading stage1.5 GRUB loading, please wait.... Error 18 poradte pls som uplny zaciatocnik
    • Re: Ubuntu amater 10.09.2006 | 08:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      verziu pre starsie cd... nevies meno? nemohlo to byt "alternate cd" ? no... ak pouzivas ako bezny uzivatel tak asi nebolo dobre instalovat ako server :) skus reinstall, to je tak asi najlepsie co mozem poradit. grub je zavadzac, takze tabulka, ktora Ti dovoli vybrat si operacny system pri spusteni zavadzaca. pri alternate cd si mozes vybrat, kde ho umiestni. kde si ho umiestnil?
    • Re: Ubuntu amater 10.09.2006 | 09:53
      WlaSaTy   Návštevník
      predpokladam ze si sa pozrel na google (grub error 18) a tym padom vies ze je to nieco s diskom. vidim ze si sem dal informacie: velkost disku/diskov ich rozdelenie a geometria disku informacia ci je na tom disku nainstalovany iny operacny system ktory ide bez problemov verzia danej distribucie (ubunutu) ide o to, ze si zrejme zrusil/rozdelil d: a grub sa snazi citat daleko, kde uz nedosiahne bios. ps.: tieto obmedzenia sa tykaju hardware a nie linuxu, ale aspon vieme preco sa windows zasadne instaluju na c:, tam taketo nieco nehrozi.
      • Re: Re: Ubuntu amater 10.09.2006 | 11:46
        Ludo   Návštevník
        Pri starsich biosoch bol problem s diskami vacsimi ako 2GB. Takze ak mas grub nainstalovany na particii, ktora je za 2GB tak to moze problem. Samotny grub uz s touto hranicou problem nema...
        • Re: Re: Re: Ubuntu amater 10.09.2006 | 13:33
          WlaSaTy   Návštevník
          niektore biosy mali ten bug dokonca uz pri 540Mb a niektore az od 8Gb. ale ako vidim, tak boli uvedene vsetky potrebne informacie. lenze kde?
      • Re: Re: Ubuntu amater 10.09.2006 | 21:32
        Avatar JEREMYNO amater =)  Používateľ
        fajn fajn viem ze som tho nedal dost disk je 8GB rozdeloval si ho pocitac sam nakoniec som preinstlaoval na OEM ale aj tak pise rovnaku chybu pc je 200MHz s 64MB ram bios AMI ktory to tera presne neviem je to Advanced instalacia a verzia 6.6 nieco
        • Re: Re: Re: Ubuntu amater 11.09.2006 | 02:20
          WlaSaTy   Návštevník
          :je to Advanced instalacia a verzia 6.6 nieco ale coho, akej distribucie? prastary RedHat?