Panda DesktopSecure - tip na ochranu PC

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.09.2006 | 20:32
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
Minule som sa náhodou dopracoval k zaujímavemú programu od Panda Software. Program poskytuje ochranu PC ako je firewall a antivírus. Bližšie info sa dočítate na stránkach Pandy. Program sprístupníte v Ubuntu pridaním repozitára s komerčným softom: deb http://archive.canonical.com/ubuntu dapper-commercial main. Panda Software poskytuje tento svoj produkt síce ako komerčný, dá sa však používať po dobu 90 dní a po voľnej registrácii vám bude vygenerovaný užívateľ a kód a na toto obdobie máte poskytnutý prístup na bezplatné update najmä antivírusovej databázy. Tento program určite uvítajú najmä Windowsáci, je to zabezpečenie PC firewallom (napr. Kerio) a antivirákom (NOD32) v jednom. Mám ho odskúšaný a máte pod kontrolou prístupy na net ako aj útoky ku vám a bezpečne našiel Windows vírusy. Výhoda, že nezavírite z Linux desktopu po sťahovaní "dát" Windows. Pár mojich screenshotov: Úvodné okno s výzvou na zapnutie ochrany. Hlavné okno programu Panda DesktopSecure. Povolenie/zamedzenie prístupu na sieť. Pre doporcov komerčných programov samozrejme poskytuje Linux komunita kvalitné programy ako napr. frontend antiviráku Firestarter alebo antivirák Clamav s gui Clamtk (inak používam tieto programy).
    • Doplním informácie 12.09.2006 | 07:39
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Po pridaní repozitáru (konkrétne pre Ubuntu Dapper) deb http://archive.canonical.com/ubuntu dapper-commercial main nainštalujete program cez apt-get: sudo apt-get update sudo apt-get install desktopsecure
      • Re: Doplním informácie 12.09.2006 | 09:34
        luzr   Návštevník
        Preco o tom nenapises rovno clanok.. mas s tym skusenosti mas screenshoty zisti ceny napis
        • Re: Re: Doplním informácie 12.09.2006 | 20:23
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Neviem o tom že tento web podporuje vkladanie článkov. Inak chcel som to dať na moju stránku ktorú pripravujem, len sa neviem rozhýbať, lebo som momentálne dosť pracovne vyťažený.
    • Doplním informácie 2 12.09.2006 | 20:32
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Zabudol som spomenúť, že Panda DesktopSecure vyhľadáva aj spyware, našla mi ho v cache Firefoxu. A ešte jedna oprava, samozrejme Firestarter je frontend firewallu a nie antiviráku ako som napísal.